Güncel

‘‘ÇOÇUKLAR SUSAR BİZ SUSMAYACAĞIZ’’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

‘‘ÇOÇUKLAR SUSAR BİZ SUSMAYACAĞIZ’’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

27 Kasım 2019 07:29
-A

+A


 
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası  ev sahipliğinde 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Uzman Klink Psikolog Neşe Soysal’ın katılımıyla “Çocuklar Susar Biz Susmayacağız” paneli Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve davetliler katıldı.
Çocuk istismarı son yıllarda ülkemizde gündemde. Çünkü özellikle son yıllarda çocuk istismarlarının çok yoğun bir şekilde arttığı görülüyor. Çocuk istismarı gerçekten çağımızın çok önemli bir sorunu. Ülkemizde çocuk istismarı oranının yüzde 53’lere kadar çıktığını gözleniyor. Bazı bölgelerde azalırken, bazı bölgelerde arttığını görüyoruz ama bu oran çok yüksek. Çocuk istismarı, sadece cinsel istismar olarak algılanmamalıdır, fiziksel, ruhsal, duygusal ve çocuk ihmalleri de aslında bir problemdir. Bu herkesi ilgilendiriyor, aileleri, , toplumu ve devleti ilgilendiriyor. Bu sorunu çözmek toplumu bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak adına "Çoçuklar Susar Biz Susmayacağız’’ paneli Kırşehir'de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası  ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ve yoğun bir katılımın gözlemlendiği Çocuk İstismarı paneli, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Genel Sekreter Pınar Demir, bir konuşma gerçekleştirerek çocuk istismarı konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Daha sonra başlayan panelde sözü alan Uzman Klink Psikolog Neşe Soysal “Çocuklar Susar Biz Susmayacağız” başlıklı bir sunum yaptı ve istismar türleri, istismarı ortaya çıkaran bulgular, ihmaller ve bunun çocuğa etkileri, konularında ve alınacak önlemler hakkında ebeveynlere, öğretmenlere düşen sorumluluklarla ile ilgili bilgi verdi.
Düzenlenen panel soru-cevap ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku