Güncel

"Çift park" çarşı esnafını çileden çıkardı

"Çift park" çarşı esnafını çileden çıkardı

1 Aralık 2021 16:10
-A

+A

       Otopark sorununun her geçen gün arttığı ilimizde özellikle Ahi çarşısı esnafı bu duruma bir çözüm getirilmesini istiyor. Araç sahipleri, vatandaşlar ve çarşı esnafı bu sorunun ortadan kaldırılmasını bekliyor. Her ne kadar önlem alınsa da bazı araç sürücülerinin özellikle çift park yaparak kurallara uymadığı gözlerden kaçmadı.
       Ahi Çarşısında yaşanan çift park sorunu çarşı esnafını çileden çıkarıyor. İlimizde yıllardır hizmet veren Ahi Çarşısı çevresinde yaşanan park sorunu vatandaşları ve esnafları zor durumda bırakıyor. Çarşı etrafında yapılan araç parkları zaten dar olan alanı kısıtlarken birde çift park yapılması hem çarşı esnafını hem de müşterileri çileden çıkardı. Çarşı etrafında çift park yapılmasından şikayetçi olan esnaflar yetkililerden duruma müdahale edilmesini istiyor. Pandemi nedeni ile işlerin durma noktasına gelen şu günlerde çarşıya girişlerinde araç parkı yüzünden sıkıntıya düşürülmesi esnafların tepkini çekti. İlimizde araç parkı sorunun sıkça yaşandığı ve gündeme getirildiği Ahi çarşında esnaf bu durumdan şikayetçi. "Bizler çarşı esnafı olarak araçlarımıza park yeri bulamazken müşterilerimizin de aynı sıkıntıyı yaşaması bizleri rahatsız ediyor" diyen çarşı esnafı yetkililerden bu duruma bir çözüm getirilmesini istiyor.
        Bu durumu her fırsatta gündeme getiren esnaflar çarşı etrafında araçların park edilmesinin müşteriler için tehlike oluşturduğunu, çarşı çevresinin bu yüzden güvenli olası gerektiğini vurgulayarak araç sahiplerinin duyarlı olmasını istedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku