Güncel

“EN BÜYÜK GÖREVİMİZ CUMHURİYET'E SAHİP ÇIKMAKTIR!”

“EN BÜYÜK GÖREVİMİZ CUMHURİYET'E SAHİP ÇIKMAKTIR!”

10 Kasım 2021 15:25
-A

+A

         Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Reisi Süleyman Doğan, 10 Kasım dolayısı ile mesaj yayımladı. "Ülkemizin kurucusu, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz." diyen Başkan Doğan, mesajına şöyle devam etti:
"Ülkemizin kurucusu, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.
         Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
         Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ulu Önder, her şart altında insanımıza güvenilmesi gerektiğini, milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik yüksek öngörüleriyle Atatürk, Türk Milleti'nin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır. Atatürk'ün en büyük başarısı, yok olma sürecine girmiş imparatorluktan, millet egemenliğini temel alan çağdaş bir devlet ve toplum olmayı gerçekleştirmesidir. O'nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürk'ün bıraktığı değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğruna büyük bedeller ödenen vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak, her Türk vatandaşının ilk görevidir.
         Bu noktada, Türk tarihine altın harflerle ismini yazdıran büyük devlet adamlarımızdan ve komutanlarımızdan birisi olan Mustafa Kemal Atatürk, azim ve kararlılık içinde, en imkânsız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini tüm dünyaya en iyi bir şekilde ispatlamış büyük bir devlet adamıdır. Günümüz iktidar sahipleri, Türk milletinin birliği ve beraberliği için Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu bu onurlu ve milli duruşu kendilerine örnek almalıdır. Türk gençliği; Atatürk'ün gençliğe hitabesinde bize işaret ettiği 'gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunanlar' karşısında daima uyanıktır; milli menfaatlerini her şartta savunmaya hazırdır. Bu gibi anlamlı günler, milli birlik ve beraberliğimizin hatırlanması bakımından özel bir önem taşımaktadır. Atamızı ebediyete uğurladığımız bugün de Yüce Önderimizin şu sözünü hatırlayalım; 'Vatan mevzu bahis ise gerisi teferruattır.'
         Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu cennet vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden silah arkadaşlarını bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz."
Ne Mutlu Türküm Diyene !..."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku