Güncel

“HALKIMIZ İÇİN VARIZ, VAR OLMAYADA DEVAM EDECEĞİZ”

“HALKIMIZ İÇİN VARIZ, VAR OLMAYADA DEVAM EDECEĞİZ”

7 Ağustos 2021 14:40
-A

+A

        Ak Parti İl Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Birim Başkanı Emre Eren, Ak Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Suna Tuba Türkdoğan Ve Ak Parti Kadın Kolları İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Sebahat Çelik Kırşehir Memleket Ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt  Gazetesini ziyarette bulundu.
       Gerçekleşen ziyarette  Ak Parti İl Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Birim Başkanı Emre Eren Memleket Gazetesi Genel Koordinatörü Zeliha Karayel’e yaptığı açıklamasında, İnsan Hakları Birimlerin ilimizde olan çalışmaları  hakkında bilgi verdi.
A’DAN Z’YE   TÜM YAŞANANLAR YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR
      Emre Eren, biz şehrimizde ki gerek vatandaşlar gerek ise mültecilerin kadınlarımızın, çocukların Türkiye genelinde  olmak üzere ilimizde  yaşamış oldukları herhangi bir insan haklarındaki olumlu veya olumsuz ne tür bir durum var ise bunları belirlemek bunlar ile ilgili Aile ve  Sosyal   Politikaların il müdürlüğümüzde diğer bununla ilgili müdürlükleri ile ilgili çalışmaları derleyip bunları genel merkezimizde derleyip toplantılarda dile getirdiklerini bildirdi.
Eren,bütün bu çalışmaları  yaparken örnek vermek gerekirse , ilimizde sevgi evleri ,kadın konut evleri,veya çocuk esirgeme kurumumdaki yaşanan durumları dile getiriyoruz. Kadınların koruma kararı almak zorunda kalan durumlar ,bunların koruma kararı almak zorunda kaldıkları eşlerin eğitimleri ve özelikle şiddet eğilimdeki olan kişilerin şiddetine nasıl son verilebileceği değerlendiriyoruz.
Eren,şehrimizde bulunan mülteciler ve ülkemiz de  bulunan mültecilerin gerek sosyal , gerek ise kültürel anlamda gelişmesi bunların entegre edilmesi gibi durumları ilk il başkanlığımızda değerlendirip  ardından genel merkezimize iletiyoruz.Bu tür konular ile ilgilide ziyaretlerde bulunuyoruz.
“MEDYA  ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU”
       Eren,sizleri de ziyarette bulunduğumuzda  medya  çok önemli bir konu. Sebebi ise bizlerin sizlere ifade ettiğimiz konuları sizler en büyük aracısınız.Kendi çevremizde kendi partimizde teşkilatımız da istediğimiz  kadar ben bu çalışmaları anlatayım , önemli olan bu tür duyarlılığı topluma yaya bilmektir.Bizim  bu konuları topluma yaya bilmemiz için de İnsan Hakları Birimi olarak siz değerli medya mensuplarına  iletmemiz gerekiyor ki çalışmalarımız  halkımız tarafından duyulsun ve haberdar olsun.
“DEVLETİMİZİN ATMIŞ OLDUĞU ADIMLAR ORTADA”
       Eren,az önce bahsettiğimiz  konuda çocuk esirgeme  kurumları ,şiddet gören kadınlarımızın bir daha   yaşadıkları kötü anları yaşamamaları için devletimizin nasıl sahip çıktığını özellikle son yıllarda devletimizin  atmış olduğu adımlar ortada .Bunlar la ilgili hem bilgi alıyoruz hem de bilgi alışverişinde bulunuyoruz.Halkımız için  varız var olmaya da devam edeceğiz. (ZELİHA KARAYEL)
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku