Güncel

“KIRŞEHİR’İN GÜLLERİ” BABYLON’DA

“KIRŞEHİR’İN GÜLLERİ” BABYLON’DA

26 Şubat 2020 16:27
-A

+A

 

"28– 29 Şubat’ta Garanti BBVA Konserleri kapsamında Babylon’da sahne alacak Altın Gün’e yoğun ilgi!"Altın Günü Grubu başta Kırşehirli saz ve söz ustası Neşet Ertaş’ın Kırşehir’in Gülleri olmak üzere nesilden nesile aktarılan Türk halk müziği bestelerini funk ritimleri, surf gitarlar, bağlama ve analog klavyenin buluşmasıyla zenginleştiriyor.
Biletleri satışa çıktığı anda tükenen, yeni dönem psikedelikrock sahnesinin Hollanda çıkışlı önemli temsilcilerinden Altın Gün; 28 ve 29 Şubat’ta, “Garanti BBVA Konserleri” kapsamında Babylon’da!
70’ler Türkiye’sinin türler arası psikedelik akımından etkilenmesiyle ortaya çıkan Altın Gün, gitarda Ben Rider, basta JasperVerhulst, davulda NicMauskovic, vokalde Merve Daşdemir, sazda, tuşlularda ve vokalde Erdinç Yıldız Ecevit ve perküsyondaGinoGroeneveld’den oluşuyor.
İlk çıkış albümleri “On”uBongo Joe Records etiketiyle yayınlayan Altın Gün, Selda Bağcan’dan Barış Manço’ya, Erkin Koray’a uzanan geleneksel repertuvarlarını ve daha önce duyulmadık örnekleri de gün yüzüne çıkarıyor. Le GuessWho?, Great Wide Open, DesertDaze, BeachesBrew, Best KeptSecret, DowntheRabbit Hole, Pukkelpop gibi festivallerin yanı sıra başta Avrupa, Amerika ve Kanada olmak üzere dünyanın birçok şehrinde sahne aldı. TameImpala, KingGizzardandTheLizzard Wizard, Edward Sharpe&TheMagneticZeros, Phosphorescent ve AmylandTheSniffers gibi birçok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan Altın Gün; 2019’da yayımladığı ikinci albümleri “Gece” ile “En İyi Dünya Müziği Albümü” kategorisinde 2020 Grammy Ödülü’ne aday gösterildi
Babylon, sezon boyunca ahalisini “Şimdi. Burada. Beraber.” olmaya davet ediyor. (HÜRRİYET)
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku