Güncel

“LAVİNYA BABY SPA MERKEZİ” KIRŞEHİR’DE HİZMETE GİRDİ

“LAVİNYA BABY SPA MERKEZİ” KIRŞEHİR’DE HİZMETE GİRDİ

13 Eylül 2021 17:16
-A

+A

      Kırşehir’de  Diyetisyen Büşra Bahadır’ın kurduğu “Lavinya  Baby Spa Merkezi” hizmete girdi. Yeni doğan bebeklerde zihinsel ve motor gelişimi destekleyerek kas ve iskelet sistemini güçlendirmek için ilimiz de açılan “Lavinya  Baby Spa Merkezi” açıldı.
Gazetemize açıklamada bulunan  Diyetisyen Büşra Bahadır ,gazetemize açıklamada bulundu.
Diyetisyen Bahadır,”Sağlık alanında hizmet veren sağlık profesyoneli olarak 2 yılda doğumdan,yaşlılığa kadar her evredeki birçok bireyin hayatına dokundum.Son yıllarda bir çok çocuk danışanlarla da çalıştım. Bireyin beslenmesi, yaşam tarzı,kas iskelet sistemi aslında bebeklikten itibaren oluşmaya başlıyor. Bebeğin gelişimine katkı sağlamak,evebeyn ile  bebeği arasındaki bağı güçlendirmek ve güzel anılar biriktirmesi için benimle ortak hayalleri olan annelerimizle aynı çatı altında buluşturmak ümidiyle ve kadınları annelikleriyle güçlendirmek için Kırşehir’imizden eksik bir hizmet alanı olan bebek spa merkezini açmaya karar verdim”dedi.
SU TERAPİSİ
      Bahadır,Tarihi; antik Roma'ya dayanan su terapimiz bebeklerin ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamasını;bedenlerini ve bireyselliklerini fark etmelerini sağlamaktadır.
Gebelik dönemi boyunca rahim içi sıvıda yaşamını geliştiren; annesinin sıcaklığına alışan bebeklerimizi bu sıcaklıkla buluşturmak ve rahimdeki mucizevi sıvı terapisini devam ettirmek için profesyonel ve duyarlı ekibimizle hemşerilerimizin hizmetindeyiz.
FLOATİNG
       Bahadır,Bebeklerin boyunlarına takılan içi hava dolu ve anti-alerjik silikon ekipmanlarla küvet içinde yüzdürülmesidir. Floating esnasında bebekler her seanstan sonra sterilize edilen ve optimal sıcaklıkta olan küvetlerde su direncine karşı vücutlarını hareket ettirerek dirençli egzersiz yapmış olurlar.Yaklaşık 25-30 dakika süren bu işlem bebeklerin günlük yapması gereken egzersiz ihtiyacını karşılar.
       İlk aşama suya alışma ve terapistin bebeğin hiçbir dış uyaran olmadan,kendi doğallığındaki el, kol ve bacak hareketlerini gözlemlediği dakikalardır.
İkinci aşamada, jakuzi tabanında dairesel olarak bulunan hava motoru sisteminin çalışmasıyla alttan gelen basınç istemsiz tepkiyi başlatarak süreç içinde kontrollü ve eğlenceli hareketlenmeye dönüşür. Bu kademe terapistin bebeğin denge ve koordinasyon sistemiyle ilgili gelişimi hakkında bilgi vererek devam eder.
FLOATİNG’İN BEBEK GELİŞİMİNE ETKİSİ
       Bahadır,Yüzme, bebeğin sağlıklı gelişimini desteklemektedir. Beyin, kalp ve akciğerlerin gelişimine katkı sağlar. Bebeğin bedenine hakim olmasına ve özgüveninin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bebeklik döneminde eğlenerek, keşfederek öğrenmek ve gelişmek hayata bir adım önde başlamaktır.
Dikkat, bellek, dili kullanma, öğrenme gibi konularda floating’in çok olumlu etkileri bulunmaktadır.
HİDROTERAPİ
      Bahadır,Hidroterapi adından da anlaşılacağı üzere basitçe su kullanılarak uygulanan tedavi yöntemidir.
Suyun eklemler ve kaslar üzerine binen yükü azaltması ve ağrının kontrolüne yardımcı olması sebebiyle fiziksel bozuklukların tedavisinde kullanılmasıdır.
HİDROTERAPİNİN  FAYDALARI
* Su İçinde , yer çekiminin etkisinin daha az olmasından dolayı bazı hastalıkların iyileşmesini ve iyileşme sürecini hızlandırır.
* Kişinin kaslarına fazla yük binmesini engeller ve hareketler daha kolay yapılır.
*Zor ve yorucu egzersizler basit ve eğlenceli hale gelir
*Lenf sisteminin aktive edilmesine yardımcı olur.
Hidroterapideki fiziksel hareketler beyin hücreleri arasında yeni bağlantılar oluşturmaktadır. Aynı zamanda beynin işitsel ve görsel olarak daha fazla alanı kullanmasını desteklemektedir.
Hidroterapi, bebeğinizin zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesini destekler, daha bilinçli ve kontrollü haraket etmesine yardımcı olur.
Bebeğiniz, ihtiyacı olan özgürlüğe ve alana kavuşmakla kalmayıp kendi gelişimlerinin hızında öğrenirken de eğleneceklerdir.
BABY SPA’NIN FAYDALARI NELERDİR?
       Yeni doğan bebeklerde zihinsel ve motor gelişimi destekleyerek kas ve iskelet sistemini güçlendirir.
(Bebekler yüzerken nadiren kullandıkları kas gruplarını da kullanmaya başlarlar)
Bebeğin denge ve koordinasyon becerilerini geliştirir.
Sindirim ve dolaşım sistemini olumlu yönde etkiler.
Suyun göğüs kafesine uyguladığı basınç akciğer kapasitesini arttırarak, göğüs kaslarını geliştirir.
Yeme, gaz ve uyku sorunlarını düzene sokar. Uyku problemi yaşayan bebeklerin uykuya geçişini kolaylaştırır.
Bebeğin sosyal gelişimini destekleyerek özgüvenini geliştirir. Çevresiyle iletişimini ve etkileşimini arttırır.
SEANSLARA KATILIM
      Bebeğinizi düzenli uyku, koordinasyon, bilişsel ve fiziksel gelişimin yanı sıra sosyal becerilerinin kazandırılması açısından seanslara düzenli katılımın bebeklerin gelişiminde önemli rol oynadığı kaçınılmaz bir gerçektir. Bu hizmetteki temel amaç süreci bütünüyle ele almaktır. Ebeveynlerle kollektif şekilde yaptığımız masaj terapisi esnasında detaylar tümü ile veriliyor ki sürecin devamlılığı sağlansın.
      Sağlık uygulamalarının tümünde bütüncül yaklaşım ve istikrar önemlidir. Merkezimizde tensel teması destekleyerek ebeveyn-bebek arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefliyoruz.
SAĞLIKÇI HASSASİYETİMİZ
      Merkezimiz ticari kaygılar üzerine değil, sağlıkçı hassasiyetleri ile verilecek terapi hizmetleri üzerine kurulmuştur.Beraber varmak istediğimiz temel nokta; Güçlü Kadınlar=Özgüvenli Bebekler.
EN GÜZEL ANILARINIZA TANIK OLUYORUZ
       Ayrıca Lavinya Bebek Spa merkezimiz de bebeklerimizin güzel anılarına ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Merkezimizde 40 uçurma, diş çıkarma partisi ve ay kutlamalı spa konseptlerimiz bulunmaktadır. Hayal ettiğiniz spa konseptini özenle organize ediyoruz. Yaşayacağınız yeni deneyimler ile güzel anılar biriktirmeniz için hizmet vermekteyiz.
Aynı zamanda diyetisyen olarak hizmet veren  Büşra BAHADIR, annelerimize emzirme döneminde nasıl beslenilmesi gerektiği ve anne sütü içeriğini zenginleştirme yolları gibi annelere destek olacak faydalı bilgiler paylaşılacağını da aktardı.Lavinya Baby Spada gelişim ve öğrenme bir arada. Sizde Lavinya Baby Spa ailesine katılın."
 Detaylı bilgiler için Instagram sayfamızı inceleyebilirsiniz. (lavinyababyspa)
Randevu bilgi:0546 546 40 64
Adres: Ahievran Mah.367. Sok.Yağız Apt.Musa Gül Hastanesi Yanı,Zen Kuaför Karşısı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku