Güncel

“Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor” eğitimleri sürüyor

“Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor” eğitimleri sürüyor

5 Kasım 2021 15:22
-A

+A

       “Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor” projesi kapsamında Akçakent İlçesi ziyaret edildi.
        “Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor” projesi kapsamında; Akçakent Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Akçakent Şehit Mehmet Bayar Anadolu İmam Hatip Lisesi “Afete Hazırlık Kulübü” üyesi öğrencilerine yönelik eğitim gerçekleştirildi.
"Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor" sloganı ile ortaöğretim kurumlarında AFAD Gönüllülüğü Sisteminin tanıtımı ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışma başlatıldı.
       Söz konusu çalışmanın ilimizin de içinde bulunduğu 15 pilot ilde daha yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ilimizde bulunan ortaöğretim kurumlarında, 15 yaşını doldurmuş Afete Hazırlık Kulübü başkan ve üyelerinin AFAD Gönüllüsü yapılması ve bu sistemin anlatılması, ardından 15 yaş üstü diğer öğrencilerin de gönüllü olmasının teşvik edilmesi amacıyla Akçakent Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Akçakent Şehit Mehmet Bayar Anadolu İmam Hatip Lisesi “Afete Hazırlık Kulübü” üyesi öğrencilerine eğitim verildi.
        Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Liselerde Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri Gönüllü Oluyor” projesi kapsamında başlatılan eğitimlerin ilimizde devam ettiği belirtildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku