Güncel

"Memleketimde Sahurdayım" programında Kırşehir rüzgarı esti...

 "Memleketimde Sahurdayım" programında Kırşehir rüzgarı esti...

28 Mayıs 2019 07:06
-A

+A


 
            Esenler Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Anadolu Sokağı adı altında Ramazan alanı oluşturdu. Merkezi Esenler’de bulunan mahalli dernekler ile Esenler Belediyesi'nin işbirliğinde Dörtyol Meydanı’nda kurulan Anadolu Sokağı’nda her gece sahur programları düzenleniyor. Kırşehir'in de yer aldığı Ramazan ayı boyunca açık kalan stantlarda her gece binlerce vatandaş bir araya gelerek sahur yapıyor. Bu kapsamda Kırşehirliler Derneği de alada stant açtı.
            Türkiye'nin mini bir özeti olan Anadolu Sokağı'nda, sahurda her memleketten Esenlerliyi ağırlıyor. Anadolu Sokağı'nda hep birlikte sahurlar yapılıyor, Anadolu'nun komşuluk örneğiyle sofralar bereketleniyor...Esenler Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Memleketimde Sahurdayım" programı ile her gece farklı bir yörede bereket dolu sofralar kurularak sahurlar yapılıyor. Esenler Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Anadolu Sokağı'na Kırşehirliler de ziyaret etti. Oluşturulan etkinlikte Kırşehirliler derneği da sahur programına katılarak birlikte sohbet etme fırsatı buldu. Kırşehirliler Derneği'nin stant açtığı etkinlik programına Ankara Milletvekilleri Mustafa kendirli, Hacı Turan, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Halim Çakır, Muzaffer Arslan ve Kırşehirli vatandaşlar katılım sağladı.
Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, "Esenler Belediyesi Ramazan Etkinlileri Alanını ziyaret ettik. Ramazan’ın bereketini sahur sohbetleri ile renklendiren İstanbullu kardeşlerimize teşekkür ederiz." ifadesinde bulundu.
            Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan Etkinlik Alanı’nda bir yanda Ramazan’ın manevi iklimine uygun birçok etkinlik gerçekleştirilirken diğer yanda ise Esenler’de bulunan sivil toplum kuruluşlarının kurduğu stantlar, yoğun kalabalıkları ağırlıyor.  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte her gece burada bulunan dernekleri ziyaret ediyor. Sahur programında konuklara, yörelere has lezzetler ikram ediliyor.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku