Güncel

“NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

“NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

25 Ağustos 2020 14:45
-A

+A

Çiçekdağı Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen “Neşet Ertaş Kültür Merkezi Projesi” ne Bakanlıkça onaylanarak destek protokolü karşılıklı olarak imza altına alındı. Çiçekdağı Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada;” İlçemize bir büyük eseri daha kazandıracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın “Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi” kapsamında İlçemiz için hazırladığımız “Neşet Ertaş Kültür Merkezi Projemiz” Bakanlığımızca onaylanarak destek protokolü karşılıklı olarak imza altına alındı. Destekleri için Bakan Yardımcımız Sn.
@NadirAlpaslan ve Kırşehir Milletvekilimiz Sn. @m_kendirli40 şahsım ve İlçemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verildi.
Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi Kapsamında 2009-2019 Yılları Arasında Ödenek Desteği Sağlanan Projelerin arasında; Kırşehir Belediye Başkanlığı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Kırşehir Akçakent Belediye Başkanlığı Kültür Merkezi, Kırşehir Valiliği (Özel İdare) Kaman Ahi Konağı ve Kültür Evi, Kırşehir Valiliği (Özel İdare) Mucur Ahi Konağı ve Kültür Evi projeleri yer aldı.
KAMU ELİYLE YAPILAN KÜLTÜR YATIRIMLARINA DESTEK PROJESİ
PROJENİN AMACI
Bakanlığın görev alanı içinde olmakla birlikte, diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlanacak veya başlanılan, ancak mali kaynak yetersizliği nedeniyle başlanılamayan veya bitirilemeyen kültür yatırımlarının gerçekleştirilerek kamunun hizmetine sunulmasını sağlamaktır.
TALEP DOSYASI İÇERİĞİ
Bakanlığımıza yapılacak talep başvurusunun ekinde gönderilmesi gereken belgeler:
1-Mimari projelerden 2 takım,
2-Destek ölçütlerinde belirtilen belgelerden 3 takım,
3-Protokolden 5 suret
TALEP DOSYASI İÇERİĞİNE AİT ÖLÇÜTLER (KRİTERLER)
MİMARİ PROJE ÖLÇÜTLERİ (KRİTERLERİ)
a) Yardım Talebine konu olan kültür merkezi projelerinde; kültür merkezinin kullanım fonksiyonu itibariyle ana ünitesi olan ve tercihen zemin katta yer alacak çok amaçlı salon, salonun kullanım fonksiyonuna bağlı olarak yer alması zorunlu olan fuaye, yeterli sayıda WC ve lavabolar, sahne, sahneye bağlı soyunma, dinlenme ünitelerinin ve kütüphane, sergi, atölye vb. mekanların bulunması, binalara engelli erişiminin sağlanması, "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" çerçevesinde yangın ihbar sisteminin, yangın acil çıkışlarının yer alması ve projelerin "Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik"e uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.
b) Kültür evi niteliğinde kullanılması planlanmış yapılarda ise; tercihen zemin katta yer alacak ve toplantı, konferans vb. nitelikte etkinliklerin yapılabileceği çok amaçlı salon (en az 100 kişilik), kütüphane, sergi alanı, işlikler (atölyeler) gibi mekânların bulunması, binalara engelli erişiminin sağlanması. "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" çerçevesinde yangın ihbar sisteminin, yangın acil çıkışlarının yer alması ve projelerin "Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik"e uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.
DESTEK ÖLÇÜTLERİ (KRİTERLERİ);
1- Fiziki Gerçekleşme Raporu
Ödenek talep edilen işin fiziki gerçekleşmesinin en az %50 oranında olması gerektiğinden işin fiziki gerçekleşme oranını gösteren, çevre ve şehircilik il müdürlüğünden alınacak onaylı ve güncel rapor (çevre ve şehircilik il müdürlüğünün üst yazısı ile birlikte)
2- İhale Sözleşmesi veya Yaklaşık Maliyet Bedeli
a) Ödenek talep edilen işin ihale yolu ile yaptırılması halinde ihale sözleşmesi,
b) Ödenek talep edilen işin ihaleye çıkılmadan, ilgili kurum veya kuruluşların kendi imkânlarıyla yaptırılması halinde, çevre ve şehircilik il müdürlüğünden alınacak ve yaklaşık maliyet bedelini gösteren onaylı ve güncel belge (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün üst yazısı ile birlikte)
3- Protokol
Yazımız ekinde gönderilecek protokol örneğine göre, ödenek desteği alacak kurum veya kuruluş adına, kurum veya kuruluşun üst yöneticisi tarafından imzalanacak olan (ıslak imzalı) 5 suret protokol
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku