Güncel

“Sıralama da Kırşehir 56’ncı Sırada”

“Sıralama da Kırşehir 56’ncı Sırada”

2 Eylül 2019 07:16
-A

+A

 Forbes Dergisi Yaşanabilir Şehirler Listesini Yayınladı
Forbes, "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Araştırma, 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı. Oluşan veri seti 4 ana kategoriden oluşuyor: Beşeri Sermaye ve Yaşanabilirlik, Marka Becerisi ve Yenilikçilik, Ticaret Becerisi ve Üretim Potansiyeli, Erişilebilirlik.
Forbes Dergisi birçok alanda yaptığı saha araştırmaları ile ön plana çıkıyor. Siyasi ve ekonomik araştırmaların yanı sıra sosyo-kültürel çalışmalar da yapan Forbes, son çalışmasında "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler"i araştırdı. KIRŞEHİR Genel Endeks Puanı: 40,97 ile 56. sırada yer aldı.
  94 başlıktaki veri setine göre hazırlanan ve Kırşehir'inde aralarında bulunduğu 81 ili içeren dev listede Türkiye'de iş yapmak ve yaşamak için en iyi şehirler arasında Kırşehir 81 il arasında 56’ncı sıra da yer aldı.
  İş yapmak ve yaşamak için en iyi kentler arasında Kırşehir, 40,97 genel endeks puanıyla 56’ncı sırada yer alırken birinci sırada 68.9 puanla İstanbul, 66.13 puanla Ankara ikinci sırada, 62.39 puanla İzmir üçüncü, 61,46 puanla Tekirdağ dördüncü ve 59.98 puanla Kocaeli ise beşinci sırada yer aldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku