Güncel

“Yatırım Teşvikleri’nde ilk kez İlçe Bazlı Tanımlama yapıldı”

“Yatırım Teşvikleri’nde ilk kez İlçe Bazlı Tanımlama yapıldı”

22 Ağustos 2020 14:34
-A

+A

 Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 6 Teşvik Bölgesi’ndeki İller güncellendi. Kırşehir  Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ilgili kamu kurumlarına önerdiği gibi; ilk kez Bölgesel Yatırım Teşvik Sistemi’nde İlçe Bazlı Tanımlama yapıldı. Karara göre 6 teşvik bölgesindeki iller güncellendi. Belirtilen ilçeler, illere göre 1 alt bölgeden, ilçedeki yatırım OSB'de olacaksa yatırımcı 2 alt bölgeden teşvik alabilecek.

4. bölgede bulunan İlimizde, ilçeler bazında, Akpınar, Çiçekdağı, Boztepe ve Akçakent güncellenen listede yerini aldı.
Teşvikleri’nden yararlanabilecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan KTSO ; “Yayınlanan kararı ilçelerin gelişimi açısından çok önemli”
 “Bölgesel Yatırım Teşvik Sistemi”nin yeni dağılımının hem ilimize hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz gün yayınlanan kararı ilçelerin gelişimi açısından çok önemli
Bu konu uzun süredir gündemimizdeydi. Farklı zamanlarda ve ortamlarda hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hem de ilgili kamu kurumlarımıza teşvik sistemimizin ilçe bazında değerlendirilmesi gerektiğini iletmiştik.
Eski sistemde bir İl’den bir İlçe gelişirken diğer İlçeler geride kalıyordu. Şimdi ise yatırımlar konusunda geride kalmış İlçelerin bir ya da yatırım OSB içinde ise iki üst seviyeden teşviklerden yararlanma şansı var.
Kırşehir de; Akpınar, Çiçekdağı, Boztepe ve Akçakent ilçelerimiz yatırım açısından çok daha avantajlı hale geldi. ilerleyen zamanlarda ilçe sayımızı ve yatırım teşvik statümüzü daha da avantajlı konumlara taşıyacağız. Kararın tekrar hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku