Güncel

1 HAZİRAN GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER GÜNÜ KUTLANDI

1 HAZİRAN GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER GÜNÜ KUTLANDI

1 Haziran 2021 15:00
-A

+A

      1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü nedeni ile ilimizde  IX Bölge Optisyen-Gözlükçüler  Kırşehir İl Temsilcisi Gönül Mert ve Kırşehir Optisyeleri ile beraberinde tören düzenlendi. Törende Cacabey Meydanı'nda  saygı duruşu ve  istiklal marşının okunmasının ardından çelenk konuldu.
      IX Bölge Optisyen-Gözlükçüler  Kırşehir İl Temsilcisi Gönül Mert’in yaptığı açıklamada;Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler Ve Optisyenler günü ilk olarak 2009 ve devamındaki yıllarda düzenli olarak kutlanmaktadır.
Bizler Optisyen Ve Gözlükçüler olarak toplumun göz sağlığını yükseltmek adına hizmet veren sağlık sektörü mensuplarıyız. ülkemizdeki bütün optisyenlik müesseseleri Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış olup, meslektaşlarımız sağlık meslek mensupları sinıfindadırlar.
Gözlükçüler 2017 yılında Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği kanununun meclisten geçmesinin ardından ülkemizde kamu kurumu niteliğinde birlik ve odalara bağlı müesseseler olarak hizmet vermeye devam etmektedirler.
Gözlükçülük mesleği hiç şüpesiz insan sağlığına direk etki ve hizmet eden mesleklerin en önemlilerindendir. Günümüzde gözlük milyonlarca insanın hayatını devam ettirebilmesi ve hayat konforunu düşürmeksizin görme ihtiyacı için vazgeçilmez bir tıbbi cihazdır. Yaptığımız iş aslen bir sağlık mesleği olsa da, görmek herkesin hakkı anlayışı ile işyerlerimizde güne başlayarak her mesleğin yardımcısı oluveririz.
        Vatandaşlarımızın son yıllarda göz ve görmeye verdiği önem hızla artmakta iken optisyenlik müesseseleri de bu oranda hizmet kalitelerini arttırmakta ve insanların daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmeleri için mücadele etmektedirler.
gözlük artık tüm dünyada çağdaşlığın bir sembolü haline gelmektedir. Bu sembolü üreten ve insanların hizmetine sunan kişilerin böylesine özel bir günü kutlayacak olması bir optisyen ve gözlükçü olarak bizlere mutluluk vermektedir.
Ülkemizde gözlükçülük mesleği ile hizmet veren tüm meslektaşlarımın bu özel günlerini canı gönülden kutlarım. Nice 1 Haziranlara daha coşkulu ve bir arada büyük kalabalıklarla kutlamak umudu ile.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku