Güncel

112 çalışanlarına Sivil Savunma eğitimleri başladı

112 çalışanlarına Sivil Savunma eğitimleri başladı

4 Aralık 2019 07:51
-A

+A


112 çalışanlarına yangın eğitimi, acil durum tatbikatı ve tahliye eğitimi verildi. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü peersoneline Teorik ve Pratik olarak yangın söndürme ve yangında yapılması gerekenler hakkında eğitim düzenlendi.
2019 yılı sivil savunma planı kapsamında 112 çalışanlarına yangın söndürme ve hasta/yaralı tahliye eğitimi kapsamında  Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde 2019 Yılı Faaliyet Raporu esas olarak 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline muhtemel yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurum Sivil Savunma Uzmanı Hakan Çakır tarafından 4 gün sürecek olan Yangın Eğitimi, Acil Durum Tatbikatı ve Tahliye Eğitimi verilmeye başlandığı belirtildi.
Teorik ve Pratik olarak yangın söndürme ve yangında yapılması gerekenler hakkında düzenlenen teorik ve pratik eğitimlerde yangın, yangın türleri, yangına müdahale esasları, söndürme materyalleri ile söndürme yöntemleri, kişisel koruyucu ekipman kullanımı, hasta/yaralı taşıma ve kurtarma teknikleri konularında eğitim verilerek; eğitim sonrası, tüm personelin katılımıyla yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirilecek.
Olası bir kaza veya yangın durumlarının önüne geçilmesi, belirtilen olumsuz durumların tüm tedbirlere rağmen oluşması durumunda ise yapılacak müdahaleler konusunda İl Sağlık Müdürlüğü personeline tecrübe kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen Sivil Savunma eğitimlerinin düzenli aralıklarla sürdürüleceği belirtildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku