Güncel

112 sağlık çalışanlarına eğitimler devam ediyor

112 sağlık çalışanlarına eğitimler devam ediyor

30 Eylül 2019 07:50
-A

+A


 
112 sağlık çalışanlarına ilk defa verilen obstetrik bakım eğitimleri devam ediyor.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünde görevli 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline yönelik ilk defa verilen “Acil Obstetrik Bakım Eğitimlerine” devam ediliyor.
Acil Obstetrik Bakım ve Yenidoğan Bakımı eğitimini alan personel acil durumlarda gebe ve bebeklerin ilgili sağlık kuruluşlarına naklini daha güvenli ve daha bilgili olarak gerçekleştirecektir.
Obstetrik bakım; doğumla başlayıp, sonraki 42 günü kapsayan, acil müdahale yapılan durumlardır. Bebek ve anne ölümleri büyük oranda bu dönemlerde yaşanır. Acil müdahale hayat kurtarmakta çok önemlidir. Mutlaka eğitimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu sebeple bakım çok önemlidir. Bu eğitimlerde anne ve yenidoğan bebeklerin sağlığını korumak ve daha önemlisi anne ölüm ve morbiditesinin azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.
Bu Eğitimler tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline verilmeye ve güncellenmeye devam edilmektedir. İlgili çalışanlara Acil Obstetrik Bakım ve Yeni Doğan Bakım eğitimlerinin devamında Yeni Doğan Canlandırma (NRP) eğitimi verilerek daha özellikli bebeklerin de yaşama tutunmalarına yardımcı olunacaktır.
Eğitim sonunda personele İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT tarafından sertifikaları verildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku