Güncel

14 MAHALLEDE SUÇLARA KARŞI GÜVENLİK OLUŞTURULUYOR

14 MAHALLEDE SUÇLARA KARŞI GÜVENLİK OLUŞTURULUYOR

31 Ocak 2019 07:55
-A

+A


Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Mahalle muhtarları bir araya gelerek mahallelerde oluşabilecek suçlara karşı önlemler alınıyor.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce güvenlik hizmetlerine toplumun katılımını sağlamak amacı ile polis tarafından muhtarlarla istişare toplantıları düzenleniyor.
    İlişkilerin geliştirilerek güvenlik hizmetlerinin aksamaması adına yapılan çalışmalar kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri Aşıkpaşpa Mahallesi, Yenice Mahallesi, Ahi Evran Mahallesi, Kuşdilli Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Bağbaşı Mahallesi, Çukurçayır olmak üzere Mahalle muhtarları ile görüşerek toplumunda güvenlik hizmetlerine katılımını sağlamanın önemini belirtiyor. Muhtarlar, mahallelerde yaşanan  çeşitli dolandırıcılık konusunda bilgilendirilirken yaşanması muhtemel sorunlarda mahallelinin polisi aramasının gerekliliğinden muhtarlara bahsediliyor.       İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,  "Sorumluluk alanları içine giren 14 merkez mahalle muhtarımızla ayrı ayrı bir araya geliyoruz. Haftada bir kaç kez tekrarlayacağımız bu görüşmelerde muhtarlarımız azalarını, ihtiyar heyetini ve mahalle gençlerini de getiriyor. Mahallesinde okul ve park olan muhtarlarımız polis ekiplerinin biraz daha sık devriye atmalarını talep etti. Bizde bu talepleri değerlendireceğiz. İlimizde polis sorumluluk alanında güvenlik sorunlarını en aza indirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bizlerde emniyet ekipleri olarak muhtarlarımızdan okul çevresinde tanımadıkları kişi ya da kişiler gördüklerinde yada şüpheli bir durum sezdiklerinde bize anında haber vermelerini rica ettik. Yine bunun yanı sıra emniyet ekiplerimiz tarafından sürekli olarak okul saatleri içerisinde park ve bahçelerde öğrenci olması ihtimali üzerine sürekli olarak denetimler gerçekleştiriyor. Bu anlamda da muhtarlarımızdan böyle bir durumla karşılaştıklarında emniyet personeline yardımcı olmalarını talep ettik. Her mahallede yaşanan olumsuz olayların mutlaka muhtarların polisle irtibata geçerek çözümlenmesi gerekir."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku