Güncel

18 Mart Şehitler Haftası Nedeniyle, TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN, KIRŞEHİR ANADOLU ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ZİYARET

18 Mart Şehitler Haftası Nedeniyle, TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN,  KIRŞEHİR ANADOLU ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ZİYARET

12 Mart 2020 16:56
-A

+A


18 Mart Şehitler Haftası nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Kemal Parlak ve dernek üyeleri, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca ve dernek üyelerini ziyaret etti.
Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Parlak, “Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi olarak, 18 Mart Şehitler Haftası münasebetiyle sizleri ziyaret etme ihtiyacı duyduk. Şehitlik kavramı çok ulvi bir unvan. Sizler Şehit ailesi olarak biz Gazilerin başının tacısınız. Sizlerin elleri öpülür çünkü sizler bu vatan ve bayrak için evlatlarınız toprağa verdiniz. Türkiye Cumhuriyetinin güçlü bir devlet olması adına, bayrağımız için, ezanlarımız için şehitlerimiz ve gazilerimiz olacak. Biz Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi olarak, sizler için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Siz şehit aileleri bizler için çok değerlisiniz. Derneğimiz adına söylüyorum sizler için üstümüze düşen vazifeleri yapmaya hazırız. Bu mana da bizleri kabul ettiğiniz için dernek olarak teşekkür ederiz.” Dedi.
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca, nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Kemal Parlak ve dernek üyelerinin ziyaretiyle alakalı açıklama yaptı.
Ali Sarıca, ”Bizler bu vatan için en değerli varlıklarını vermiş insanlarız. Sizlerde şehit olabilirdiniz. Bu vatan şehit kanlarıyla yoğuruldu. Bizlerin ayrısı gayrısı yoktur, şehit şehittir, gazi gazidir. Kimse durduk yere şehit ya da gazi unvanı alamaz. Sizlerde 1974 yılında gittiniz savaştınız, şehitler verdiniz, gazi oldunuz.”dedi.
Ali Sarıca konuşmasında birlik ve beraberliğin altını çizdi. Sarıca,” Bizim birlik ve beraber olmamızla toplum nezdinde değerimiz artacaktır. Ayrı gayrılık durumu olmasın halinde toplum gözünde bir değerimiz kalmayacaktır. Bunun için beraber olmak, beraber yürümek önemli bir unsurdur. Bizim evlatlarımız şehit olarak bizlere, mevkide verdi, makam da verdi, saygınlıkta verdi. Bu durum sizler için de geçerli ve bizim bu durumu korumamız lazım. 18 Mart vesilesiyle bizlerin bir araya gelmemiz, şehit- gazi ayrımı olmadan bir araya gelmemiz, etkinliklere katılmamız, dayanışmamız bizleri birleştirir. Ziyaretinizden dolayı dernek adına sizlere teşekkür ediyorum. “dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku