Güncel

2. Kadın Akademisi İçin Başvuru Süreci Başladı

2. Kadın Akademisi İçin Başvuru Süreci Başladı

3 Kasım 2021 15:46
-A

+A

        Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 11 Kasım – 30 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Kadın Akademisi eğitimlerine katılmak için başvuru süreci başlatıldığı duyuruldu. 29 Ekim - 3 Kasım arasında yapılan başvuruların sonuçları 8 Kasım 2021 tarihinde ilan edilecek. Kontenjanı 50 kişi ile sınırlı olan Kadın Akademisi çalışmalarına 14 konuda alanlarında uzman Üniversitenin 13 öğretim üyesi katkı sağlayacak. Dersler saat 17.00'da online gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda katılımcılara Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde mezuniyet töreni yapılacak ve mezuniyet belgesi verilecek. Ayrıca 25 Kasım 2021 günü “Tarihte İz Bırakan Kadınlarımız” sempozyumuna katılım sağlanacak.
       Kırşehir Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak kadının ve ailenin güçlendirilmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen KADIN AKADEMİSİ, 11.11.2021 tarihinde online olarak başlayacak ve 8 hafta sürecektir.
Kadın ve aileyi güçlendirerek toplumun güçlendirilmesine katkı sağlamayı amaç edinen ve geleneksel hale gelen Kadın Akademisi kadın, aile ve toplum üçgeninde ülke kalkınmasına dolaylı katkı sağlamayı hedeflemektedir.
      Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde, kadın sorunları ile ilgili her alanda yurt içinde ve yurt dışında araştırma ve çalışmalar yapmak, toplumsal, kültürel, ekonomik, hukuki, politik konular ile çalışma hayatı ve sağlık konularında kadının statüsünü korumak ve geliştirmek amacıyla kurulan Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetlerine devam ediyor.
Üniversitede merkezin kurulması ile birlikte, merkezin amaçları doğrultusunda kadın haklarının korunması, yaygınlaştırılması ve geliştirilmesini sağlamak ve kadının çağdaş toplumun bir bireyi olması gerektiği anlayışından hareketle, toplumsal cinsiyet ve kadın sorunları konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilir eğitim programı, kongre, sempozyum, konferans, seminer ve benzeri faaliyetler düzenlemek gibi birçok konuda çalışmalar yapılması planlanıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku