Güncel

2019-2020 umre görevli müracaatları ne zaman başlayacak?

2019-2020 umre görevli müracaatları ne zaman başlayacak?

22 Ağustos 2019 07:22
-A

+A

 
Kırşehir ve yurt genelinde birçok Müslüman, yılın farklı dönemlerinde kutsal toprakları görmek için umre yapmaktadır. Kırşehir'de birçok vatandaş umre ziyareti yapmak için başvuruda bulundu. Kırşehir'de 2019-2020 yılı Umre müracaatları 23 Ağustos 2019 Cuma günü başlayacak. Kırşehirli vatandaşları Umre heyecanı sardı. Bu kapsamda  Diyanet İşleri Başkanlığı umreye gidecek olan vatandaşlara destek ve yardımcı olması için görevliler tayin etmektedir. 2019-2020 yıllarını kapsayan dönemde umre görevlileri için başvuru tarihi belli oldu.
Umre, Hac ibadetinden ayrı olarak yapılmaktadır. Umre vazifesi için Diyanet İşler Başkanlığı, bazı kişileri görevlendirmektedir. 2019-2020 yıllarını kapsayan dönemde görev yapacak olan Umre görevlilerinin başvuru tarihleri belli oldu.
Her yıl binlerce Müslüman, Umre vazifesine yerine getirmek için kutsal topraklara gitmektedir. Ülkemizden de birçok Müslüman'ın yaptığı Umre programlarında, Diyanet İşleri Başkanlığı’mız görevliler tayin etmektedir. Bu görevliler Umre vazifesi yapan vatandaşlarımıza kutsal topraklarda destek olmaktadır. Umre için görev yapacak kişiler 20-28 Ağustos tarihleri arasında https://hacumre.diyanet.gov.tr adresinden başvuruda bulunabilirler. Bu adreste karşınıza çıkan Umre Görevli Müracaatı linkinden online başvuru yapabilirsiniz. Aldığınız başvuru belgesini 29 Ağustos 2019 tarihine kadar bulunduğunuz il veya ilçe müftülüğüne teslim etmeniz gerekmektedir. 
Ayrıca konuyla ilgili Diyanet İşler Başkanlığı bir duyuru yayımladı. TÜRKİYE DİYANET VAKFI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından Kırşehir'inde aralarında bulunduğu 81 İl Valiliğine (İl Müftülüğü) İlgili Valiliklere (Dini Yüksek İhtisas Mrk. Müd.) ilgili Valiliklere (Eğitim Merkezi Müdürlüğü) gönderildi. 
 
Hac ve Umre Genel Müdürlüğü
https://hacumre.diyanet.gov.tr
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku