Güncel

2019 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Süreci Başlıyor

2019 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Süreci Başlıyor

6 Ocak 2020 07:41
-A

+A


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Akademik Teşvik Ödeneği Takvimi açıklandı.
Öğretim elemanlarının 2019 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerine yönelik olarak akademik teşvik başvuruları 3-10 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak ve başvurular Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonları tarafından değerlendirilecek ve bu komisyonların hazırladıkları raporlar bağlı bulundukları dekanlık veya müdürlük aracılığıyla Rektörlük bünyesinde kurulan Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonuna iletilecek.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi konu hakkında bilgiler verdi. KAEÜ tarafından yapılan bilgilendirmede konu hakkında şunlar kaydedildi:
"3 Ocak 2020 tarihinde Akademik Teşvik Ödeneği Takvimi’nin ilanı ile başlayan Akademik Teşvik Süreci, Bölüm/Anabilim/Anasanat Dalı bünyesinde kurulan Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu’nun değerlendirme çalışmaları ile Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’nun çalışmaları sonrasında sona erecektir.
Akademik teşvik başvurusu yapan öğretim elemanlarının Puan hesaplamalarını YÖKSİS Akademik Teşvik Başvuru Robotu ile yapmaları, gerekli bilgi ve belgeleri eklemeleri ve imzalı çıktılarını dosyalarına koyarak, kadrolarının bulunduğu Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu’na sunmaları gerekmektedir. Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu, başvuruları inceleyerek hazırladıkları karar tutanağını, başvurularla ilgili değerlendirme raporunu ve ekinde puan tablosunu imzalı olarak Rektörlüğe bağlı bölümlerde Bölüm Başkanı, Fakültelerde Dekan, diğer birimlerde ise Müdür tarafından onaylanmış olarak Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na ilan edilen takvime uygun olarak göndermelidir."
         Öğretim elemanları, başvurularını kadrolarının bulunduğu birimdeki Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonuna yapmak zorundadır. AKADEMİK TEŞVİK DÜZENLEME, DENETLEME VE İTİRAZ KOMİSYONU kararına göre başvuru sürecinde dikkat edilecek hususlar şöyle açıklandı:
• Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonları, teşvik almaya hak kazananlara ilişkin tutanak, değerlendirme raporları ve puan tablolarını Dekanlık/Müdürlük aracılığı ile Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na (Rekt.Yrd.Prof.Dr. Ahmet GÖKBEL’in sekreteri Revza Çelik’e) teslim edeceklerdir. Ayrıca değerlendirme raporları ve puan tabloları, birim yöneticileri tarafından bilgisayar (MSWord) ortamında ermanakilli@ahievran.edu.tr adresine gönderilecektir. Akademik Teşvik Ödeneği için başvuran öğretim elemanlarının tüm bilgi ve belgelerini içeren dosyaları Dekanlık/Müdürlük arşivinde en az bir yıl süreyle muhafaza altına alınmalıdır.
• Başvuruda, akademik faaliyete ilişkin YÖKSİS’ten alınan çıktı ile birlikte akademik
faaliyetlere ilişkin belgeler Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarına mutlaka sunulmalıdır.
• Komisyon kararlarına karşı itirazlar, takvimde öngörülen süre içinde Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na şahsen yapılmalıdır (İlgili itiraz dilekçesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in sekreteri Revza Çelik’e teslim edilmelidir). İtirazlara ilişkin sonuçlar takvimde belirtilen süre içinde karara bağlanır. İtiraza ilişkin verilen kararlar kesindir.
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ TAKVİMİ
-3 Ocak 2020 Akademik teşvik başvuru takviminin üniversite web sayfasından ilanı.
-3-10 Ocak 2020 Bölüm/Anabilim/Anasanat Dalı Başkanlıkları bünyesinde kurulan
Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarına başvuru
yapılması.*
-13-17 Ocak 2020 Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarına sunulan belgelerin incelenip değerlendirilmesi.
-20 Ocak 2020 Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından
teşvik almaya hak kazananların tutanak, değerlendirme raporları ve puan tablolarının Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na gönderilmesi.
-21 Ocak 2020 Teşvik almaya hak kazanan öğretim elemanlarının Üniversite web
sayfasından ilan edilmesi.
-22-24 Ocak 2020 İtirazların yapılması.
-27 Ocak 2020 İtirazların değerlendirilip sonuçlandırılması.
-28 Ocak 2020 Teşvik almaya hak kazanan öğretim elemanlarının isim listesinin
Rektörlük Makamına sunulması.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku