Güncel

2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Kayıtları Başladı

2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Kayıtları Başladı

18 Ocak 2020 07:13
-A

+A


Diyanet İşleri Başkanlığının umre kayıtları başladı. Ramazan umresi turları için kayıtlar 3 Nisan, şevval için ise 24 Nisan'da sona erecek.      
Başkanlığın 2020 umre organizasyonu kapsamında ramazan ayı turları, yürüme mesafeli 14 ve 30, servisli 15, 20, 30 ve 35 gün süreli düzenlenecek.
Umre turlarına katılmak isteyenler, Başkanlığın internet sitesinden inceleyebilecekleri programlar dahilinde ilgili bankalara ücretlerini yatırarak, il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla kayıtlarını yaptırabilecek.​
Kırşehir İl Müftülüğü internet sayfası üzerinden vatandaşları 2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Programına katılmaya davet etti.
İl Müftülüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Yarım asra yakın tecrübe ve bilgi birikiminden hareketle düzenlediği hac ve umre organizasyonları ile vatandaşlarımızın hayatında yeni ufukların açılmasına vesile olan Başkanlığımız, 2020 yılı Ramazan ve Şevval ayı umre programlarıyla tecrübesini hizmet kalitesine yansıtarak, sunduğu hizmetlerle vatandaşlarımızın güven ve teveccühlerini kazanmaya devam etmektedir.
Kutsal yolculukta huzur, güven, liyakat, usulüne uygun ibadet ve emanet gibi prensipleri kendisine şiar edinen Başkanlığımız yine aynı duygularla dini hayatımızda müstesna bir yeri olan Ramazan-ı Şerif ayında ve Şevval ayında sizleri kutsal mekanlarda Kabe-i Muazzama ve Mescid-i Nebevi ile buluşturmaya hazırdır.
Bu manevi hazdan hissedar olmak isteyenleri Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün 2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Programına katılmaya davet ediyoruz."
Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Ramazan ve Şevval Umre Programı hususunda şu açıklamalara yer verdi:
"Hayatınızın dönüm noktası olabilecek müstesna bir yolculuğa adım atmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Sizleri bu tercihinizden dolayı tebrik ederiz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 2019-2020 umre organizasyonumuzla  atandaşlarımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uzun yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımız ile huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre organizasyonu için hizmete hazırız. “Umre” kelimesi “imar, ömr ve tamir” kelimesi ile aynı köktendir.
Umre; kalbi imar etme, kalbin yıpranan yönlerini tamir etme yolculuğudur. Kutsal topraklara yapacağınız bu yolculuk ile kalbinizi yeniden imar etmeyi, manevi dünyanızda yeni ufuklar açmayı amaçlıyoruz.
Elinizdeki bu broşürde 2020 yılı Ramazan ve Şevval umre turlarımızla alakalı ayrıntılı bilgileri ve hizmet çeşitlerimizi bulacaksınız.
Cenâb-ı Hak’tan seyahatinizi kolaylaştırmasını, ibadetlerinizi kabul buyurmasını niyaz eder, bu yolculuğunuzun hayatınızda dönüm noktası, yeni bir milat ve başlangıç olmasını dileriz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku