Güncel

2021 Yılı LGS Değerlendirme Toplantısı gerçekleşti

2021 Yılı LGS Değerlendirme Toplantısı gerçekleşti

9 Ağustos 2021 16:13
-A

+A

       LGS Değerlendirme toplantısı  İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Metin ALPASLAN başkanlığında Ortaokul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.   
      Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Alpaslan; "Yüzbinlerce öğrencinin uzun süredir emek göstererek hazırlık yaptığı Liseye Geçiş Sınavı 06 Haziran 2021 tarihinde yapıldı. Pandemi sürecinin devam etmesi sebebiyle yarı uzaktan eğitim, yarı yüz yüze eğitim desteği ile çalışmalarını devam ettiren, çabalayan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bir sınav sürecini daha tamamlamış bulunmaktalar. Sınav sonrası yaptığımız görüşmeler ve gözlemler dikkate alındığında uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim desteği ile sınava hazırlık süreci öğretmen, öğrenci ve velileri oldukça zorladı. Normal zamanda da sınav sürecinde kaygı yaşayan öğrenciler, süreci yarı uzaktan yarı yüz yüze tamamlarken geçişlerde uyum problemi yaşadığı gözlemlendi.
       Genel olarak 2021 Liseye Geçiş Sınavını ele aldığımızda  İlimiz son 15 yılda ölçülebilir bütün alanlarda Türkiye ortalamasının üstündedir. Bu başarı da eğitim paydaşlarımız olan idareci, öğretmen veliler ve öğrencilerimizin katkıları çok büyüktür. Değerlendirme yaparken kesinlikle okullarımızı birbiriyle kıyaslamıyoruz. Biliyoruz ki her okulumuza gelen öğrenci profili bir değil. Değerlendirme yaparken sadece sorular ve başarı penceresinden bakıp değerlendirmediğimiz bu sınav sürecinde öğrencilerimizin psikolojileri ve hazır bulunuşlulukları  da göz önünde bulundurulmalıdır. Okuma alışkanlığı olan ve yorumlama becerisi kuvvetli olan öğrencilerin avantajlı olduğu görülmüştür.
      Bu zorlu süreçte çabalayan, emek gösteren bütün idareci, öğretmen,veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. "dedi.
Okul ve ders bazında yapılan genel değerlendirmelerin ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku