Güncel

24 Aralık Atatürk ilkokuluna , "Okulum Temiz Belgesi" verildi

24 Aralık Atatürk ilkokuluna , "Okulum Temiz Belgesi" verildi

17 Eylül 2020 16:47
-A

+A

 

KIRŞEHİR' de Okulum Temiz Belgesi Verilmeye Başlandı.
24 Aralık Atatürk ilkokulu Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde yürütülen “TSE Covıd-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı” şartlarını yerine getirip, yapılan denetimler sonucunda “TSE Covid-19 Okulum Temiz Belgesi”ni almayı başardı.
Milli Eğitim Bakanlığı  ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı.
 Kırşehir il milli eğitim müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ,  Başvuru öncesi okullarımız tarafından hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin sürdürülmesi amacıyla klavuzda belirtilen işlem basamaklarının tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.
 İlimizde program yetkilileri ve görevlileri tarafından 24 Aralık Atatürk ilkokulumuz yerinde denetlenerek kontrol edilmiş ve "Okulum Temiz" sertifikası ile  belgelendirilmesi uygun görülmüştür. Tüm okullarımıza bu kapsamda yapacakları çalışmalar için kolaylıklar diliyoruz.
 
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku