Güncel

3. Tarım Şurası Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

3. Tarım Şurası Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

25 Temmuz 2019 07:14
-A

+A

 
Tarım ve Orman Bakanlığınca tanıtımı yapılan 3. Tarım Şurası öncesinde  Kırşehir tarım ve orman İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, değerlendirme toplantısı düzenlendi. 
Söz konusu toplantıya İl Müdürü Kenan ŞAHİN, TMO Şube Müdürü Ergün ÖZDEMİR, Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet YILDIZ, Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet ŞAHİN, Merkez Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Cemal GÜNGÖR, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sabri BAĞCI, Kırşehir Ticaret Borsası, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube ve İlçe Müdürleri , Birlik Başkanları, Merkez ve İlçe Ziraat Odaları Başkanları ve Çiftçiler  katıldı.
Toplantıda açılış konuşması yapan İl Müdürü Kenan ŞAHİN; “3. Tarım Şurası öncesinde düzenlediğimiz değerlendirme toplantısında Tarım sektörünün paydaşları olarak bir araya geldik. Günümüzde tarım çok önemli bir noktadadır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak bu toplantıyı düzenleme amacımız tarımsal üretim açısından Kırşehir’imizin eksikliklerini gidermek, güçlü yönlerimizi artırarak ülkemiz kalkınmasına fayda sağlamak ve düzenlenecek 3. Tarım Şurasına hazırlıklı olmaktır. Toplantı sonucunda ortaya koyacağımız çözümler ile Kırşehir’imize ve Ülkemize katkı sağlamayı hedefliyoruz. ” diyerek toplantı açılışını gerçekleştirdi. Ardından İlimiz Tarım ve Hayvancılığı hakkında brifing sundu.
Toplantıya katılım sağlayan paydaşlar ile bitkisel ve hayvansal üretim, doğal kaynakların korunması, sürdürülebilir tarım, zirai mücadele, doğal afetler, toprak ve su kaynaklarının korunması konularında ortaya konan fikir ve çözüm önerilerinden oluşturulacak olan rapor Bakanlığımıza sunulmak üzere hazırlanacaktır.dedi 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku