Güncel

3500 ÇALIŞANIYLA DÜNYANIN GÖZÜ PETLAS'TA

3500 ÇALIŞANIYLA DÜNYANIN GÖZÜ PETLAS'TA

12 Ocak 2019 07:26
-A

+A


İlimizde 3500’den fazla çalışan ile en fazla istihdam sağlayan aynı zamanda işçi primlerini çok düzenli ödeyen Petlas Lastik San. Tic. A.Ş. ye teşekkür ziyaretinde bulunan Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz; “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında 2018 yılında ilimizde ilave istihdama vermiş olduğu yüksek katkıdan dolayı Petlas A.Ş.’ye teşekkür eder, bu kapasitedeki işyeri sayısının Kırşehir'imizde artmasını dilerim. İlimize büyük istihdam sağlayan Petlas’ın ilimizin en büyük sanayi kuruluşlarından bir tanesi, kaliteli ve sağlam üretilmeye özen gösterilen Petlas ürünleri dünyanın birçok ülkesinde satışa sunuluyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak üretimler yapan Petlas, belirlediği vizyon ile dünya pazarında önemli bir yer edinmiş durumda. Her türlü kara taşıtının yanı sıra uçak, traktör ve iş makinesi lastiği üreten Petlas’ın alanında en iyisi olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Konuyla ilgili olarak Mithat Durudoğan ise Petlas’ın gerek milli ekonomize gerekse yerel bazdaki ekonomiye ve istihdama her zaman büyük destekler vereceğini
istihdam konusunda şehrimizin lideri konumunda olan firmamızın sigorta pirimlerini düzenli olarak yatırdığını ve bu konuda hiçbir aksamanın olmadığını dile getirdi.Yapılan yatırımlar doğrultusunda sağlanan kapasite artışı ve bu artışın değere dönüşmesini hızlandıran marka yatırımları, PETLAS'ın büyüme ivmesini güçlendiriyor.
 Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge lideriyiz. Yerli Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle, premium binek araçları dahil birçok yeni segmentte başarılı oluyoruz. Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden savaş jetlerine, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz ve bu lastikleri bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz."Satın alma sonrasında, PETLAS bünyesinde yaklaşık 3 milyar TL (630 milyon dolar) düzeyinde yatırım gerçekleştirildiğini dile getiren Ertem, "PETLAS'ın ihracatı ise bu dönemde, 24 milyon dolar düzeyinden, yaklaşık 5 katlık bir artışla 168 milyon dolar mertebesine ulaştı. Sürekli artış trendinde olan ihracat gelirimizin 2018 yılında 230 milyon dolar seviyesine yükselmesini öngörüyoruz.
         Öte yandan, PETLAS Lastik Fabrikası'nın yer aldığı Kırşehir, Türkiye'de ihracatı en fazla artan il oldu." bilgisini verdi. Ertem, Kırşehir'in en büyük istihdam sağlayıcısı ve kent ekonomisin lokomotifi konumunda olan PETLAS'ın 2005 yılı öncesi 630 kişi düzeyine kadar düşen ve giderek eksilme eğilimi gösteren istihdamının ise sektörün en yükseği olan 3 bin 750 kişi düzeyine çıktığını aktararak, "Türkiye'nin lastiği, dünyanın tercihi PETLAS'ın başarısını ve ülkemiz ekonomisine katkılarını daha artırmak azmindeyiz" dedi.
 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku