Güncel

40 YILDA YAPILACAK HİZMETLERİ 16 YILA SIĞDIRDIK

40 YILDA YAPILACAK HİZMETLERİ 16 YILA SIĞDIRDIK

25 Ocak 2019 07:53
-A

+A


Kırşehir'in sorunlarının Ankara'da takipçisi olan ve bürokratlarla sık sık görüşerek Kırşehir'in sorunlarını dile getiren AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Kırşehir'in yatırımlardan payını alması için gecesini gündüzüne katıyor. 2018 yılında Kırşehir'in yatırımlardan nasibini aldığını ve 2019 yılında da yatırımlar kapsamında nasibini alacağını vurgulayan Milletvekili Mustafa Kendirli, "Kırşehir yıllarca muhalefette kaldığı için beklediği hizmet ve yatırımlardan nasibini alamamıştır. Bizim 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yıllardır çözümlenemeyen, getirilemeyen hizmetleri almaya başlamıştır. Yollar, köprüler, hastaneler, resmi binalar, okullar yurtlar hepsi bizim iktidarımız döneminde Kırşehir’e getirilmiştir.
 Ahi Evran Üniversitemiz bizim iktidarımız döneminde kurulmuş ve bugün 25 bine ulaşan öğrenci sayısı ile Kırşehir’e ekonomik ve sosyal anlamda ciddi katkılar sunmaktadır. Halkımızın partimize karşı büyük teveccühü var. Kentteki parkları, meydanları, yeni yaşam alanlarını, toplu konutları, spor sahaları, kültür ve sanat merkezlerini, içme suyu yatırımlarını daha bir çok yatırımları ve projeleri şehrimize kazandırdık.  Kırşehirimiz 40-50 yılda alması gereken yatırım ve hizmetleri AK Parti iktidarları döneminde almış ve ciddi bir sorunu kalmamıştır. Bugün ilimiz genelinde pek çok yatırımın inşaatları da devam etmektedir. Ülkemiz ekonomisinde yaşanan daralma ve tasarruf tedbirleri çerçevesinde ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de yapılması planlanan bazı yatırımlar belki de gelecek yıllara kaydırılacaktır. Ancak şunu özellikle belirtmek isterim ki Kırşehir’de yatırımın durduğu hiçbir projemiz yok. İnşaat çalışmaları devam eden tüm yatırımlarımız hızla tamamlanacak. Ayrıca acil yapılması gereken önemli yatırımlarımız da yatırım programlarına alınarak, hızla yapımlarına başlanacaktır”diye konuştu.
            Biz 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimleriyle ilgili yoğun bir çalışma içindeyiz. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile tüm genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz ile birlikte seçim stratejilerimizi belirledik İl, ilçe ve belde belediye başkanlarımızın kimler olacağını, hangi kriterlerin olacağını belirledik. Doğru aday tercihleriyle seçmenlerimizin karşısına çıktık. İnşallah yerelde de birinci parti çıkıp güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
            Öte yandan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli yaptığı açıklamada; 31 Mart 2019 tarihine kadar büyükbaş ile küçükbaş hayvanlara yaş sınırı olmaksızın küpe takılabilecek ve işletmeler güncellenebilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanlara küpe affı getirildi” dedi.
       Kendirli açıklamasının devamında; “Bu kapsamda 31 Mart 2019 tarihine kadar hayvan yetiştiricilerimize hiçbir cezai işlem uygulanmadan her yaştaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanların küpelenmesine ve işletmelerin güncellenmesine müsaade ediliyor. Bunun sonucunda yetiştiricilerin işletmelerinde bulunan hayvanlar kayıt sistemlerine işlenebilecek ve işletmeler güncellenebilecek.
      İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından hayvan sağlığı ekipleri tarafından Kırşehir sınırları içerisindeki tüm mahallelerde programlı olarak küpeleme ve güncelleme çalışmaları devam ediyor. Diğer taraftan yetiştiricilerin küpesiz hayvanlarını küpeletmeleri ve işletmelerini güncelletmeleri için önemli bir fırsat olan bu süreçte hayvan yetiştiricilerimiz bağlı bulundukları İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize müracaatlarını gerçekleştirmeleri faydalı olacaktır.
       Bu süre zarfında üreticilerin mağdur olmaması için İl ve İlçe müdürlüklerimize müracaat etmeleri ve konunun hassasiyetine binaen ceza yememeleri için 31 Mart 2019 daha duyarlı olmaları gerekir" ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku