Güncel

50 YILLIK HASRET KIRŞEHİR’DE SON BULDU

29 Kasım 2018 07:53
-A

+A


Nevşehir'de 1968-1969 döneminde Nevşehir Kız Öğretmen Okulu  ve aynı okulda okuyan 50 arkadaş 50 yıl sonra  Kırşehir’de bir araya gelerek anılarını tazelediler.
O dönem ki adıyla Nevşehir Kız İlk Öğretmen Lisesi'nden mezun olan arkadaşlar 50 yıl sonra farklı illerden Kırşehir’e  gelerek Nevşehir Anadolu Lisesi adını alan okullarında bir araya geldiler.
50 yıl sonra Kırşehir’de sınıf arkadaşları ile bir araya gelme şansı bulan arkadaşlar tekrar bir birlerini bulduklarını, geçmişten bugüne güzel anılarını paylaştıklarını söylediler.
Telefon ve sosyal medya zinciriyle bir birlerine ulaştıklarını ve organize olarak mezun oldukları okulda buluşma kararı aldıklarını belirten mezunlar
"Bizler 1968-1969 Nevşehir Kız Öğretmen Okulu mezunlarıyız. 50 yıl sonra bugün buradayız. Geçmişten bu güne güzel anılarımız oldu, onları paylaştık. Bundan sonra her yıl bu birlikteliği yinelemeye çalışacağız. Arkadaşlarımız Türkiye'nin her yerinden geldi ve çok güzel anılar oldu. Birbirimize telefon zinciri ve sosyal medya üzerinden ulaştık. İlk İstanbul'da başladık. Beyoğlu Öğretmenevi'nde 2 kişi, 3 kişi derken çoğaldık. Telefon zinciri ile öğretmenlerimizi bulduk. İstanbul'da 20 kişiye ulaştık ve sonra bugüne geldik. Bizler gerçekten iyi öğretmenler olarak yetiştirildik."
Öte yandan Kırşehir Yardım Severler Derneği Nurten Büyüksaraçoğlu’nun da ortaokul arkadaşı olan Emine İnce Kırşehir’de buluşarak hasret giderdiler.
Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Saraçoğlu, Kırşehir’e  Türkiye'nin farklı illerinden gelen arkadaşları ile mezun oldukları okulda bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu belirtti.
Kendisinin mutluluğunun arkadaşlarına oranla iki kat daha fazla olduğunu ifade eden Saraçoğlu, sıra arkadaşı olan Emine İnc ile birlikte 50 yıl sonra birlikte olmamanın çok farklı bir duygu olduğunu kaydetti.
Saraçoğlu sözlerine şöyle devam etti
"Telefon ve sosyal medya aracılığı ile arkadaşlarla buluştuk. En çok mutlu olan benim. Aynı sınıfta, aynı sırada oturduğum kız arkadaşımla buluştum 50 yıllık geçmişimizde çok güzel anılarımız var. Arkadaşlarımızla bu anılarımızı anlattık, gülüştük. O günleri yad ettik. Çok mutluyuz. Organizasyonu hep birlikte ayarladık Kırşehirli olduğum için arkadaşlarımı memleketimde ağırladım. Kırşehir’in tarihi ve turistik yerlerini gezdik.
Armas Otel’de 2 gün boyunca misafirlerimizi ağırladık Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci bizlere otobus vererek ulaşımımızı sağladı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku