Güncel

5000 TL ve 3000 TL HİBE DESTEĞİ için NACE KODU LİSTESİ eklendi

5000 TL ve 3000 TL HİBE DESTEĞİ için NACE KODU LİSTESİ eklendi

27 Mayıs 2021 15:46
-A

+A

        Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteği verilecek.
"Esnaf Ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Korona Virüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Karar" 21 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 5000 TL ve 3000 TL HİBE DESTEĞİ için NACE KODU LİSTESİ eklendi. 20.05.2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Kapsamında 3.000 TL Hibe Desteği Verilecek Esnaf Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlerin Ekonomik Faaliyetleri (2. GRUP) açıklandı.
       Kırşehir'de esnafın her daim yanında olan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, konu ile ilgili paylaşım yaparak ilimiz esnafını bilgilendirdi.
       Başkan Bahamettin Öztürk paylaşımında şunları aktardı:
          "3000 TL'lik Hibe Desteği Faaliyet Listesine 3 NACE kodu daha eklendi.
Buna göre;
NACE KODU: 43.21.01--------Bina ve bina dışı yapıların (ulaşım için aydınlatma ve sinyalizasyon sistemleri hariç) elektrik tesisatı, kablolu televizyon ve bilgisayar ağı tesisatı ile konut tipi antenler (uydu antenleri dahil), elektrikli güneş enerjisi kollektörleri, elektrik sayaçları, yangın ve hırsızlık alarm sistemleri vb. kurulumu
NACE KODU: 56.10.22 --------Lahmacun ve pidecilik (içli pide (kıymalı, peynirli vb.)) faaliyeti (garson servisi sunanlar ile self servis sunanlar dahil; imalatçıların ve al götür tesislerin faaliyetleri ile seyyar olanlar hariç)” ekonomik faaliyet kodunda kayıtlı esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler de hibe desteğinden faydalanabilecektir.
NACE KODU: 56.10.23---------Döner, ciğer, kokoreç, köfte ve kebapçıların faaliyeti (garson servisi sunanlar ile self servis sunanlar dahil; imalatçıların ve al götür tesislerin faaliyetleri ile seyyar olanlar hariç)” ekonomik faaliyet kodunda kayıtlı esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler de hibe desteğinden faydalanabilecektir."
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku