Güncel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

9 Mart 2021 14:40
-A

+A

         Birlik, beraberlik ve dayanışmanın sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında İlimizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan BAYKARA, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Hatice DURGUN ve Şönim Meslek Elemanları tarafından İl Müdürlüğü yerleşke binasında görev yapmakta olan kadın personeller ziyaret edilerek, çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
         İl Müdürü Ramazan BAYKARA,  İl Sağlık Müdürü Ali BULUT,  İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ahi Evran Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde görev yapmakta olan kadın sağlık çalışanları ziyaret edildi. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın Kadınlar Günü kutlanarak,  çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
          İlimizdeki kurum, kuruluş ve STK’ların katılımı ile Cacabey Meydanında “Üreten Kadınlar Standı” açılışı gerçekleştirildi. İl Müdürlüğü , Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı,İl Emniyet Müdürlüğü ,İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan stantlarda kadına yönelik şiddete karşı yürütülen kurumsal hizmetler hakkında bilgilendirici tanıtımlar gerçekleştirildi. İlimizde faaliyet göstermekte olan kadın kooperatiflerimiz ile STK’lar tarafından kurulan stantlarda ise kadınlarımızın el emeği ürünleri sergilendi.
          Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle açılan stantları gezerek kadınlarımızın sergilediği ürünleri incelediler. Stantları gezen Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “8 Mart, Birleşmiş Milletlerin aldığı kararla Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geldikleri konumun daha da yükseltilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşları açtıkları stantlarda kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini sergiliyorlar. Bu duygularla, bütün kadınlarımızın gününü tebrik ediyor, sergilerin açılmasında emeği geçen kadınlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku