Güncel

81 ilde 250 milyondan fazla fidan toprakla buluşuyor

81 ilde 250 milyondan fazla fidan toprakla buluşuyor

12 Kasım 2021 16:01
-A

+A

      11 Kasım Milli Ağaçlandırma seferberliği için çalışmalar bitti. Ülke genelinde dikimine başlanacak ağaçların sayısının yıl sonuna kadar 250 milyona ulaşması bekleniyor. 81 ilde eş zamanlı yapılacak programa Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.
Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü konu hakkında açıklama yapan Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak amacıyla 11 Kasım tarihini “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan etmiştir.
      Bu kapsamda, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla, ilimizde Boztepe yolu Kervansaray Dağı eteklerinde Valimiz Sayın İbrahim Akın, il protokolü, AFAD İl Müdürümüz Sayın İbrahim Avşar ve beraberindeki gönüllülerimizinde  katılımıyla,  fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.
       Diktiğimiz bu fidanların gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılar için nefes olacağına inanıyor, bu günün ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyoruz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku