Güncel

ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

26 Kasım 2018 07:51
-A

+A


Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için hareketlilik başladı
Partilerin kapısını çalan aday adayları önümüzdeki yerel seçimlerde kendilerine yer ararken, bazı isimlere de kesin aday gözüyle bakılıyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre belediye başkanı adayı olarak gösterilecek isimlerden birinin de  Çağatay Han Torun olduğu dile getiriliyor.
            Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırşehir Belediye Başkanlığı için kesin aday gösterileceği ifade edilen Çağatay Han Torun'un en büyük artısının ticaretle ilgilenmesi, Kırşehir'de yaşaması ve Kırşehir'in sevilen  köklü bir aileden gelmesi. MHP'de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde adayların açıklanmasına az bir süre kala  Kırşehir'de MHP'nin güçlü kalesi konumundaki Çağatay Han Torun aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatında memnuniyetle karşılandı.
ÇAĞATAY HAN TORUN KİMDİR?
            Kırşehir ili Merkez İlçesinde, 1976 yılında mimar bir baba ve öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladığı ilköğrenimime müteakip, sırayla Merkez Kale Orta Okulu ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde de orta öğretim, lise öğrenimlerimi tamamladı. Devamında 1994 yılında başladığı Ankara Bilkent Üniversitesi İngilizce Muhasebe bölümünü şeref öğrencisi olarak ve Anadolu Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Muhasebe Finansman Bölümünü bitirdi.
 Mezuniyetin ve kısa dönem vatani görevimin ardından halihazırda inşaat, tarım ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren 80 yıllık aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına başladı. Kırşehir Ülkü Ocaklarında 2000-2002 yılları arasında il ocak üniversite teşkilat sorumlusu ve ikinci başkan olarak hizmette bulundu. Kırşehir ‘de 2009-2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İl yönetim Kurul üyesi olarak çalıştı.
2009 yılında yapılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde, meclis üyesi olarak seçilip  hesap inceleme komisyonu başkanı sıfatıyla , 2013 yılında yapılan seçimlerde yine meclis üyesi sıfatıyla seçilip, Çiftçi Mallarını Koruma İl başkanlığı, Ticaret İl Müdürlüğü Hakem Heyeti Üyeliği ve yaşanan kahpe darbe girişimi neticesinde oluşturulan kurum içi FETÖ soruşturma komisyonu üyeliği görevini üstlendi.
            2018 yılı içerisinde yapılan seçimlerle de 3ncü kez Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliğine seçildi. Halihazırda Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kurulu sayman üyesi görevini yürütmekte. Yine 2009-2013 yılları arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulunu kurup 4 yıl başkanlığını yürüttü. Şu anda Kırşehir Girişimci İş İnsanları Derneği kurucu başkanlığını yürütmekte. Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yapmakta. İyi derecede İngilizce bilen Torun, Kırşehir 1. Noteri yeminli tercümanı. Evliyim, Umay, Gökçen ve Aybüke isimlerinde üç kız babası.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku