Güncel

AEÜ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRİ ÖĞR. GÖR. ALPER GÜRKAN'dan GAZETELERİMİZE ZİYARET

AEÜ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRİ ÖĞR. GÖR. ALPER GÜRKAN'dan GAZETELERİMİZE ZİYARET

29 Temmuz 2021 15:17
-A

+A

      Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Öğr. Gör. Alper Gürkan, Yayın Yapım Görevlisi Hamdi Şahin ile birlikte  Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt gazetesi İmtiyaz sahibi Murat Sürmeli ve Kırşehir Memleket Gazetesi Genel Koordinatör Zeliha Karayel’i ziyaret etti.
       Alper Gürkan gerçekleştirdiği ziyarette yerel gazetelerin önemine  deyindi ve şu sözlerle   basın sektörünün önemini vurguladı.
Gürkan,”Basının temel görevi, insanların çevresinde olup bitenleri gözlemleyerek, toplumu ilgilendiren gelişmeleri okuyucuya anlaşılır bir dille sunmaktır açıklamasında bulundu.Halkın çevresinde, ülkede ve dünyada neler olup bittiğini bilme ihtiyacı vardır. Temelde il ve ilçeler olmak üzere, bölgesel konuları ele alan yerel basın, bilgilendirme görevini öncelikli olarak yerine getiren kitle iletişim aracıdır. Yerelde gazetecilik yapmak, büyük özveri gerektirir. Yerel gazeteler çok kısıtlı imkanlarla ve güç şartlarda yayınlanır. Çok sayfalı, renkli, ihtişamlı değillerdir belki, ama her satırı o yöreyi anlatır”dedi.
       Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Öğr. Gör. Alper Gürkan ,Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Halkla İlişkiler Bölüm Başkanlığı yatığını, sosyoloji mezunu olduğunu ve doktorasının felsefe alanında devam ediyor. Gürkan ,Mart ayından bu yana Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini yürüttüğünü ifade etti.(ZELİHA KARAYEL)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku