Güncel

AFAD AFİŞLERİ VE İŞ YERLERİ İÇİN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

AFAD AFİŞLERİ VE İŞ YERLERİ İÇİN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

19 Nisan 2021 15:10
-A

+A

      Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) - AFAD Eğitim İşbirliği Protokolü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalanmıştı.
Hisarcıklıoğlu, afetlerde ülke olarak el ele vererek, ihtiyaç sahiplerine birlikte yardım elini uzattıklarını belirterek, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin başına gelecek her türlü afette İçişleri Bakanlığımız ve AFAD iş birliğinde, TOBB ve oda-borsa camiası olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer vermişti.
Bu kapsamda Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hem üyelere hem de ilimiz işyeri sahiplerine youtube üzerinden eğitim verilecek.
       Oda tarafından bu fırsattan yararlanmak için duyuruda bulunuldu. Her daim doğal afetlere karşı hazır bulunmamızın önemine değinilen açıklamada Oda tarafından şu bilgiler aktarıldı: "Bildiğiniz üzere, herhangi bir afet durumunda üretimin ve ticaretin en az seviyede etkilenmesinin sağlanabilmesi için işletmelerin de doğal afetlere karşı hazır olması gerekmektedir. İş dünyası afetlere karşı ne kadar hazır olursa Türkiye ekonomisinin de sürdürülebilirliği o denli kuvvetli olacaktır. İşte bu sebeple işletmeleri afetlere hazırlama sürecinde esas rol; sizlere, Oda/Borsalarımıza düşmektedir. Bu yüzdendir ki, hem kendiniz hem de üyeleriniz için afetlere karşı en iyi şekilde hazır olmalısınız.
Bu kapsamda düzenlediğimiz farkındalık eğitimlerinin yanı sıra yapılması gereken yükümlülüklerinizle ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmuştuk.
       Birliğimiz faaliyetleri devam ederken İçişleri Bakanlığımız ile de "2021 Afet Yılı" çalışmaları kapsamında "TOBB-AFAD Eğitim İşbirliği Protokolü" imzaladık. Söz konusu Protokol kapsamında  AFAD tarafından hazırlanan "İş Yerleri için Afet Farkındalık Eğitimi"ne https://www.youtube.com/watch?v=05NZrBzU4OI
 linki üzerinden erişebilirsiniz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku