Güncel

AFAD Eğitimleri hız kesmeden devam ediyor

AFAD Eğitimleri hız kesmeden devam ediyor

18 Nisan 2019 07:39
-A

+A

 

            Kırşehir İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında, gerçekleştirilen temel afet bilinci eğitimlerinde Hürriyet İlkokulu, Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu, İnönü İlkokulu ve Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine afet eğitimi verildi.
            İl AFAD Müdürlüğü Personellerince gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere; Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış şekilleri, deprem tehlikesinin oluşturacağı riskleri en aza indirmek için alınacak önlemler, Afet ve acil durum çantası hazırlanmasının önemi, Zorunlu deprem sigortası (DASK), Afet sonrası ilk 72 saat konularında eğitim verildi.
            Davranış alışkanlıklarının kazanıldığı küçük yaşlarda seviyeye uygun afet bilinci eğitimleri verilmesi, Afete Hazır Kırşehir hedefinin gerçekleştirilmesi için büyük önem taşıyor. AFAD Kırşehir, bu nedenle kampanya kapsamında verdiği 'Temel Afet Bilinci Eğitimlerini' çocukların seviyelerine göre farklılaştırarak uygulamaktadır.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku