Güncel

AFAD Gönüllüleri ile Dünya Gönüllüler Günü İstanbul’da yapıldı

AFAD Gönüllüleri ile Dünya Gönüllüler Günü İstanbul’da yapıldı

7 Aralık 2021 16:15
-A

+A

     İl Müdür Avşar, başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.
     AFAD’ın düzenlediği 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Etkinliği, İstanbul’da geniş katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Avşar'da katılım sağladı.
     80 ilden AFAD Gönüllü Liderlerinin, AFAD Gönüllüsü Koordinatörlerinin, farklı STK’ların temsilci ve gönüllülerinin katıldığı etkinliğe; Kastamonu İli Bozkurt İlçesinde yaşanan sel felaketiyle ilgili tecrübelerini  aktarmak için konuşmacı olarak davet edilen İl Müdürü İbrahim AVŞAR, etkinlik sonrası başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi. AFAD Gönüllülerimiz Kastamonu İli Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrasında, büyük bir özveriyle bölgede iyileştirme çalışmalarında bulunmuşlardır.  
Afetin hemen ardından tüm ilgili kurumların personel ve araç desteğiyle tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarına başlanmıştı.
Bu nedenle İl Müdürü İbrahim AVŞAR’ ın Başkanlığında bir ekip bölgedeki AFAD gönüllülerini koordine etmek üzere, bir ekip de arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere Kastamonu İline giderek bölgedeki yardım çalışmalarına katılmışlardı.
İl Müdürü Avşar, "Kırşehir AFAD olarak  AFAD Gönüllülük Sistemi’ni başarıyla çalıştırmaya devam edeceğiz" dedi.
DÜNYA GÖNÜLLÜLERİ İSTANBUL'DA BULUŞTU
       AFAD’ın düzenlediği 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Etkinliği, İstanbul’da geniş katılımla gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uzaktan görüntülü olarak katıldığı etkinlikte, AFAD Gönüllüleri, STK temsilcileri, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, farklı bakanlık ve kurumlardan genel müdürler yer aldı. Panel şeklinde düzenlenen etkinlikte, katılımcılarla gönüllülüğe ilişkin oturumlar gerçekleştirildi.
       AFAD Gönüllülük Sistemi’nin devreye alınmasının üzerinden 28 ay geçerken gönüllü olmak için başvuran sayısı ise 404 bine ulaştı. AFAD, farklı kurum ve STK’ların katılımıyla 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde İstanbul’da dikkat çeken bir etkinlik düzenledi. AFAD Gönüllüsü sanatçı Murat Kekilli’nin yaptığı AFAD Gönüllüsü parçasıyla başlayan etkinlik, gönüllülüğün gücüne ve önemine dikkat çekti.
80 ilden AFAD Gönüllü Liderlerinin, AFAD Gönüllüsü Koordinatörlerinin, farklı STK’ların temsilci ve gönüllülerinin katıldığı etkinlikte, panel oturumları gerçekleştirildi. Gönüllülüğün sorunları, teşviki, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hakkında oturum konuşmaları gerçekleştirildi. Programda, uzaktan görüntülü bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya birer konuşma gerçekleştirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku