Güncel

AFAD'TAN TATBİKAT ÜSTÜNE TATBİKAT

AFAD'TAN TATBİKAT ÜSTÜNE TATBİKAT

7 Şubat 2019 07:33
-A

+A


Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personelleri tarafından, PTT Baş Müdürlüğü Personellerine Şüpheli Posta, KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) ve Deprem Tahliye Tatbikatı Eğitimi verildi.
            Ülkemizi etkileyebilecek olan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer gibi tehlikelere karşı, halkın sağlığının ve çevrenin korunması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması adına bir farkındalık oluşturmak amacıyla verilen eğitimde,
 geçmişten günümüze kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer silahların kullanımı, KBRN alanında kullanılan maddelerin çeşitleri ve bu maddelerin kasten veya kazaen kullanılmaları durumunda ortaya çıkabilecek belirtileri, kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer  (KBRN) Tehlikeleri ve Şüpheli postalarda, maddeleri saptama, bunlardan korunma konuları ve bu tehlikelere karşı alınacak tedbirler, halkın sağlığının ve çevrenin korunması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, konularına değinildi.
              Eğitim sonrası olası bir deprem/ yangın durumunda nasıl hareket edilmesi gerektiği ve deprem sonrası oluşan yangına nasıl müdahale edileceği tatbiki olarak anlatıldı.
Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü, toplu yaşanılan Kamu Kurumları, Okullar, vb. yerlerde can ve mal kaybının en aza indirilmesi ve ilimizde afet bilincinin oluşturulması, panik ortamının azaltılması, ancak eğitim ve tatbikatlarla mümkün olabileceğinden, ilimizde eğitimlerin devam edeceğini bildirdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku