Politika

AHİ BABAYA YAPILAN VEFASIZLIK!

AHİ BABAYA YAPILAN VEFASIZLIK!

25 Eylül 2018 07:52
-A

+A

İyi Parti Kırşehir Belediye Başkan a. Adayı Mehmet Altıparmak Ahilik kutlamaları sırasından kaybettiğimiz Ahi Baba Mustafa Karagüllü ‘ye yapılan vefasızlıktan yakındı.Altınparmak;"Ahiliğin merkezinin Kırşehir olduğunu ve ahilik kutlamalarının devlet tarafından Kırşehir’de Kutlanması için uzun yıllar mücadele eden ve dönemin başbakanı rahmetli sayın Turgut Özal’a brifing vererek ahilik kutlamalarının devlet tarafından ahiliğinin merkezi olan Kırşehir’de kutlanmasını 1988 yılında bakanlar kurulu kararı ile tescil ettiren ahi babamız Mustafa karagülle kutlamaların önce kültür bakanlığı, sanayi ve teknoloji bakanlığı ve son olarak da gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından kutlanmasını sağlamıştır.
Yıllarını ve servetini Kırşehir ve ahilik için harcayan Ahi Babamız Mustafa Karagüllü Kırşehir’i ve ahiliği yaşamının son günlerine kadar sadece Kırşehir’de Değil çağrıldığı ve davet edildiği her ile kendi imkânlarıyla kendisi ve zaman zaman ise ahi annemiz eşi ismet Karagüllü ile beraber ahiliği anlatmak gelecek nesillere unutturmamak için evliya çelebi gibi gezdiği için vefatının son aylarına kadar kendisi yaşayan efsane olarak anılmıştır.
17-22 eylül tarihleri arasında kutladığımız 31. Ahilik haftasında ahi babamızın eksikliği hissedilirken ahi haftasını düzenleyenlerinde ahi babamızı gerektiği gibi hatırlayamamaları ahilik haftasının sönük geçmesine sebep olmuştur. 
 Zira Türk toplumu olarak ataya olan saygımızı her fırsatta gösterirken geçtiğimiz mayıs ayında hakkın rahmetine kavuşan Ahi Babamız Mustafa Karagüllü 31. Ahilik haftası kutlamalarında hakkettiği şekilde anılmadığını düşünüyorum.
Bu nedenle kutlamaların son günü basın mensuplarının huzurunda Ahi Babamız Mustafa Karagüllüyü mezarı başında onu unutanlara yaptıkları saygısızlığı hatırlatmak için saygı ve minnetle anıyorum.
İyi Parti Kırşehir belediye başkanı aday adayı ve ahi babamızın manevi bir evladı olarak buradan bir söz vermek istiyorum.
31 mart 2019 pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde iyi parti Kırşehir Belediye Başkan adayı olarak belediye başkanı olduğum takdirde 32. Ahilik haftası törenleri ahi babamız Mustafa Karagüllü ’nün mezarı başında anılarak başlayacaktır.
Ahilik haftası kutlamaları içerisinde Ahi Babamız Mustafa Karagüllü ‘nün yaşamı süresince Kırşehir Ve Ahilik için yaptıkları gelecek nesillere anlatılmak üzere ahi babayı yakından tanıyan gittiği illerde söyleşilerini dinleyen konuklar davet edilerek sempozyumlar düzenleyip ahi babamızı unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Ayrıca ahi babamızın adını ölümsüzleştirmek üzere Ahi Evran türbesinin bulunduğu külliye ’ye “Ahi Baba Mustafa Karagüllü Külliyesi” adı verilerek ahi babamızın adı sonsuza kadar yaşayacaktır. “dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
1acuzDUh1PaNLH 17 Aralık 2019 13:04

1

Cevapla
1 17 Aralık 2019 13:04

1acuxAeS23rfbF

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:28

cVeDzYQZ'));select pg_sleep(9); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:28

fAqolLF4');select pg_sleep(6); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:28

LM6zacSX';select pg_sleep(6); --

Cevapla
SKOR: 1-1

SKOR: 1-1

07:30 - 8 Haziran 2015

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku