Güncel

Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük: "ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE'NİN YÜZ AKI"

Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük: "ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE'NİN YÜZ AKI"

26 Ekim 2018 07:35
-A

+A


Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük ve Ahi Evran Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Özdemir, Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt gazetelerimizi ziyaret ederek İmtiyaz sahibi Murat Sürmeliyle bir süre sohbet ettiler. Ziyarette Ahi Evran Üniversitesinin büyüyüp gelişmesi için çaba sarfettiklerini söyleyen Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, konuşmasına şöyle devam etti.   “Bu memlekete ve millete borcumuz var. Herkes bulunduğu makam ve mevkinin hakkını vermek durumundadır. Ben her zaman makamların insanlara bir şey katmayacağını, makamların bir gün bırakıldığında kişide bir şey eksiltmeyeceğini düşünmüşümdür. Mevkiler ve makamlar, verilen görevler sadece birer aracıdır. Herkes her mecrada, bulunduğu makam ve mevkiinin hakkını vermek durumundadır. Bu yeri gelir memuriyet olur, yeri gelir işçilik olur, yeri gelir üst yöneticilik olur. Ben insanların bulunduğu konumlarından dolayı konumun gerekliliklerini yerine getirmeleri gerektiğine inanıyorum.” dedi.
Bunun yanı sıra faydalılığı arttıracak yeni projeler yapmak için ekibiyle birlikte yoğun bir şekilde çalışmalarının devam ettiğini anlatan Genel Sekreter Küçük, bu işin bir ekip işi olduğunu, hiçbir idarecinin bütün işleri ben tek başına yapabileceğini, emir komuta zinciri ile bu işleri yürüteceğinin düşünmesini doğru bulmadığını söyledi. Mevki ve makamların şahıslara bir emanet olduğunun altını çizen Mehmet Zeki Küçük, “Herkes kendi üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmek durumundadır. Üniversitemiz gelişen bir üniversite. Hem fiziki hem de akademik alt yapı anlamında sürekli bir gelişim içindeyiz. Bunun sonu yok. Sürekli öncekinin üzerine bir şeyler katma çabasındayız" ifadelerini kullandı.
 2 bin 664 kişilik yurt binasının Kırşehir’e  kazandırıldığını belirten Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük,
 
 
Yeni yapılan bu yurt binası sayesinde üniversite öğrencilerinin barınma sorunu kalmadığını, yurt ortamlarının Türkiye standartlarının üstünde olduğuna da dikkat çekti. Küçük, öğrencilerin ferah ve nezih ortamlarda çok daha başarılı çalışmalar yapacaklarına inandığını anlattı. Öğrencileri şehirden koparmadıklarını şehir merkezinde de öğrenci yurtları bulunduğunun altını çizen Küçük, yerleşke-şehir kaynaşmasının paralel olarak gerçekleşeceğini anlattı.
 Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt gazeteleri İmtiyaz sahibi Murat Sürmeli Ahiliğin Kırşehir’de yaşatılması için Ahi Evren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın üzerine hassasiyetle durduğu bir konu olduğunu ve bu çabalarından dolayı da sayın rektör hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük,  "Ben bir devletin memuru olarak Ahi Evran Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Karakaya'nın Kırşehir'de görev yapması Kırşehir için bir şanstır" ifadelerini kullandı.
Ziyarette Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, Ahi Evran Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Özdemir ve Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt gazeteleri İmtiyaz sahibi Murat Sürmeli'nin karşılıklı sohbetleriyle devam etti.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku