Güncel

Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor

Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor

24 Eylül 2021 14:53
-A

+A

       Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” sloganı ile, ilimizde Bilim, Teknoloji, Spor ve Sanat etkinlikleriyle, ilk defa kapsamlı olarak Bilim Şenliği yapılması planlandığını duyurdu. Gerçekleşecek olan şenliğin ilk 2 günü 30 Eylül – 1 Ekim Üniversite Kongre ve Kültür Merkezinde, 3. günü 2-Ekim Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirileceği belirtilirken konu hakkında şu bilgiler aktarıldı:
       "Bilgi birikiminin bilime, biliminde hızla teknolojiye dönüştüğü günümüzde, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlamak ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandırmak büyük önem arz etmektedir.
Bu bağlamda, “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” sloganı ile, Kırşehir ilinde Bilim, Teknoloji, Spor ve Sanat etkinlikleriyle, ilk defa kapsamlı olarak Bilim Şenliği yapılması planlanmaktadır. Başta üniversitemiz bünyesindeki ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler olmak üzere, farklı yaş ve eğitim düzeyindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine, öğretmenlere ve aynı zamanda toplumun farklı kesimlerine bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin, etkinlikler ve atölyeler yoluyla eğlenceli şekilde aktarılması, toplumun her kesiminde bilim kültürünün yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi, katılımcılarda bilim ve teknoloji farkındalığı oluşturulması hedeflenmektedir. Planlanan bilim şenliğinde alanında uzman akademisyenlerimiz atölye lideri ve eğitmen olarak yer alarak, bilimsel bilgi etkin bir şekilde uygulamalı olarak aktarılacaktır.
        Yürütücülüğünü Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kurban’ın üstlendiği TÜBİTAK-4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları kapsamında desteklenmeye layık görülen “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” isimli bilim şenliği 30 Eylül- 1-2-Ekim 2021 tarihinde yapılacaktır. Şenliğin ilk 2 günü (30 Eylül – 1 Ekim) Üniversite Kongre ve Kültür Merkezinde, 3. Gün (2-Ekim) Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın ev sahipliğiyle ve Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla bilim şenliği kapsamında yapılması planlanan etkinlikler düzenlenecektir. Şenlik kapsamında 49 farklı etkinliğin düzenleneceği, pandemi koşullarına uygun bir şekilde katılımın sağlanacağı Bilim Şenliği hakkında detaylı bilgi ve duyurulara bilimsenligi.ahievran.edu.tr adresinden ulaşılabilirsiniz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku