Güncel

Ahilik Haftası Kutlamaları toplantısında basın unutuldu

Ahilik Haftası Kutlamaları toplantısında basın unutuldu

14 Ağustos 2021 15:25
-A

+A

      Bu yıl 34.'sü düzenlenecek olan Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.
34.’sü gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası programını görüşmek üzere ilimizde hazırlıklar sürüyor ve bu kapsamda toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda, 34. Ahilik Haftasında gerçekleştirilecek etkinliklerin görüşüldü.
      34. Ahilik Haftası kutlamaları programı kamuoyuna açıklanırken Kırşehir'de faaliyet gösteren basın mensupları unutuldu. Yapılan Ahilik haftası programı toplantısına basını davet etmeyen İbrahim Akın'ın neden basın mensuplarından uzak durduğu, kamuoyuna aydınlatmada yükümlü olduğu basın mensuplarına kutlayacağımız Ahilik Haftası Program ile ilgili bilgi vermemesi tepkiyle karşılandı. Vatandaşlarımızın büyük heyecanla beklediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 34. Ahilik Haftası programına katılacağının haberinin ardından vatandaşlarımıza ve basına ahilik haftaları kutlamaları ile ilgili açıklama yapmayan Kırşehir Valisi İbrahim Akın'a tepki büyürken, vatandaşlar "Bayram bizim bayramımız ahilik haftasında ne gibi etkinlikler olacak, ne kadar ilimize bütçe aktarıldı, hangi firmalara ne kadar bütçe ayrıldı. Halkın gözü kulağı sesi olan yerle ve görsel basına neden bilgiler verilmiyor" dediler. Vatandaşlar geçen yıl da düzenlenen Ahilik bayramına katılım sağladı. Esnaf, bu gibi yanlış bilgilendirme ve "ben yaptım, oldu bittiye getirilmesi" Kırşehir'e zarar veriyor dedi.
TOPLANTIDA YAPILACAK ETKİNLİKLER DEĞERLENDİRİLDİ
       Vali İbrahim Akın, bu yıl 13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 34. Ahilik Haftası programının en iyi şekilde gerçekleşmesi için paydaş kurumlarca tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü söyledi.
      2021 yılının UNESCO ve Sayın Cumhurbaşkanımızca “Ahi Evran Yılı” olarak ilan edildiğini hatırlatan Vali İbrahim Akın, “Ahiliğin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtılması amacıyla her yıl Kırşehir merkez olmak üzere ülkemiz genelinde etkinlikler düzenlenmektedir. Kırşehir’de olduğu gibi her ilde oluşturulan İl Kutlama Komitelerince hazırlanan etkinliklere Ticaret Bakanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulunca nihai şekli verilmektedir. Kırşehir’in kutlamaların merkezi olması nedeniyle bugün Merkez Yürütme Kurulumuz ilimizde toplandı. Toplantımızda yapılacak etkinlikler değerlendirilecektir. Ahilik merkezi olan Kırşehir’de etkinliklerin Kırşehir’e ve ahiliğe yakışır şekilde gerçekleştirilmesi için her türlü gayreti göstereceğiz. Etkinliklere katkı sunan tüm kurumlarımızın yönetici ve temsilcilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku