Güncel

Ahilik Haftasında İlçe Günlerine Yoğun İlgi

Ahilik Haftasında İlçe Günlerine Yoğun İlgi

21 Eylül 2019 07:50
-A

+A


Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinleri yoğun katılımla devam ediyor.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Cacabey Meydanına kurulan ilçelere özgü el işi eserlerinin ve yerel lezzetlerin sergilenerek vatandaşlarımıza ikram edildiği, ilçelere has hediyelik ve süs eşyalarının tanıtımının yapıldığı stantları gezdi.
Kaman, Mucur, Boztepe, Akpınar, Akçakent ve Çiçekdağı ilçelerinin stantlarını gezerek kaymakamlardan bilgiler alan Vali İbrahim Akın’a Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve daire müdürleri eşlik etti.
İlçe stantlarını tek tek gezerek ürünleri inceleyen Vali İbrahim Akın, bu sırada yaptığı konuşmada, Ahilik Haftası dolayısıyla hem Ahiliği hem de ilçelerimizin kültürel değerlerini tanıtmak için Cacabey Meydanında açılan yöresel ürünler sergilerini önemsediklerini söyledi.
Vali Akın programı, yine Cacabey Meydanında bulunan el işi ürünlerinin sergilendiği kadın emek stantlarını gezmesi ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku