Güncel

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI MERYEM DÜĞER“2023 HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI MERYEM DÜĞER“2023 HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN CANLA BAŞLA  ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

9 Kasım 2021 15:59
-A

+A

          AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından itibaren kadınların çalışma hayatındaki hukuki haklarını iyileştirmeye ve kadın iş gücünü artırmaya yönelik birçok yasal düzenleme hayata geçirildi.
          27 Nisan 2009 tarihinde resmi tatil ilan edilerek, kutlanılmaya başlandı. Böylelikle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, yeniden anlam ve önem kazandı ve konu ile ilgili  Memleket Gazetesi Genel Koordinatör  Zeliha Karayel’e açıklamada bulunan Ak Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı  Meryem Düğer,”Kırşehir kadın olarak görevimizin üçüncü yılında hiç durmadan sahada olmaya ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz ”dedi.
         Meryem Düğer;Mahali çalışmalarımız ilçelerimizde il yönetimimiz ile birlikte hep beraber sürekli gece gündüz demeden  halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu çalışmaları devam ettirirken önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Kadın emeği gibi çok önemli bir projeye imza attık. Türkiye nüfusunun yarısını oluşturan kadınların, kalkınmada ve ekonomide yerlerini etkin şekilde ifade etmek istediklerini vurgulayarak, "AK Parti, yıllardır yaptığı uygulamalarla hem kadın emeğini destekleme hem istihdam teşvikleriyle, pek çok uygulamayla aslında bunun çok önünü açtı. Ama biz, biraz daha tabanda, vatandaşlarımız nezdinde, bunun bilinirliğinin ve uygulanabilirliğinin artmasını istiyoruz. Bu projeye bunun için başladık."
Bu çalışmalar ile kadının her alanda eğitimde, sağlıkta ,ekonomide ,iş hayatında güçlenmesinde ayakları üzerinde dimdik durmasını sağlamak için sürekli projelerimize devam ediyoruz.
        Geçtiğimiz  gün AR-GE ve Eğitim başkanlığımızın düzenlemiş olduğu eğitimimizde  uzman hocalarımız il yönetimimize  ilçe yönetimimize  mahali yönetimimize eğitimler vererek 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek için canla başla  çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku