Güncel

AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer;"KADINA ŞİDDETE KARŞI HEP BİRLİKTE 'DUR' DİYELİM"

DÜĞER,AK Parti kurulduğu günden itibaren, kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesi misyonuyla atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapıldığını hatırlattı.

AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer;"KADINA ŞİDDETE KARŞI HEP BİRLİKTE 'DUR' DİYELİM"

27 Kasım 2018 07:45
-A

+A


 
Kırşehir'de düzenlenen etkinliklerle kadına yönelik şiddete dikkat çekildi.
AK Parti Kırşehir Kadın Kolları tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
Etkinliğe Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
            Partinin il başkanlığında başlayan yürüyüş, Cacabey Meydanına kadar devam etti.
Burada toplanan AK Parti Kadın Kolları üyeleri ve partililer, ellerinde "Kadın güçlenirse toplum güçlenir", "Öfkene yenik düşme, "Beni de duy", "Sesimizi sen de duy" yazılı döviz ve pankartlarla kadına yönelik şiddete "dur" mesajı verdi.
            AK Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin dünyanın her yerinde aynı biçimde yaygın olarak devam ettiğini söyledi.
AK Parti kurulduğu günden itibaren, kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesi misyonuyla atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Düğer, şunları kaydetti:
"Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınlara ayrımcılık ve şiddete karşı gösterdiği özveriyi, bizler de kadına yönelik şiddetin ortadan kalkması için hep birlikte göstermemiz gerekiyor. Bilhassa da erkeklerin bu konu da daha fazla hassas olmaları önemlidir. Ak kadınlar olarak, kadına yönelik her türlü şiddete turuncu çizgiler çekiyoruz. Aynı hassasiyetle, tüm toplumu da turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz. Sağlıklı bir toplum ve gelecek nesiller için kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte 'dur' diyelim. Kadına şiddet uygulayanlara da turuncu çizgimizi çekelim."
            Ulusların uygarlık düzeni öğrenilmesi için toplumdaki kadının durumuna bakılması gerekir. Ne güzeldir ki; Birleşmiş Milletler kadına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi sözleşmesinde, devletlerin politik, sosyal, ekonomik ve kültürel sahalar başta olmak üzere bütün alanlarda kadınla erkeklerle, insan hakları ve temel özgürlüklerinde eşit olarak yararlanmalarında ve bu hakları,garanti etmelerini, ilaveten kadınların tam gelişmesini ve ilerlemesini sağlamak için bütün uygun önlemleri almaları gerektiğini hükme bağlamıştır.
Bizde çıktığımız bu yolda, kadına yönelik her türlü şiddet alanında, kadınlarımızın her daim yanında olacağımızı, onların her türlü hak ve hürriyetlerini koruyacağımızın teminatını veririz.” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku