Güncel

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli: "KIRŞEHİR, 2019 YILINDA YATIRIMLARLA ADINDAN SÖZ ETTİRECEK"

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli: "KIRŞEHİR, 2019 YILINDA YATIRIMLARLA ADINDAN SÖZ ETTİRECEK"

1 Ocak 2019 07:02
-A

+AKırşehir’in 40-50 yılda yapılmayan hizmet ve yatırımları son 15 yılda iş başına bulunan AK Parti iktidarları döneminde aldığına dikkati çeken Milletvekili Kendirli, "Şehrimiz 40-50 yılda alması gereken yatırım ve hizmetleri AK Parti iktidarları döneminde almış ve ciddi bir sorunu kalmamıştır. Bugün ilimiz genelinde pek çok yatırımın inşaatları da devam etmektedir. Ülkemiz ekonomisinde yaşanan daralma ve tasarruf tedbirleri çerçevesinde ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de yapılması planlanan bazı yatırımlar belki de gelecek yıllara kaydırılacaktır. Ancak şunu özellikle belirtmek isterim ki Kırşehir’de yatırımın durduğu hiçbir projemiz yok." AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’in 2019 yılında yatırımlara adından söz ettireceğini belirterek, Kırşehirlilere 4 bin kişilik kongre ve spor merkezi müjdesini verdi. Kendirli ayrıca Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2019 yılı bütçesinin de 167 milyon 308 bin olarak onaylandığını belirterek, bütçenin üniversiteye hayırlı olmasını diledi.
Kendirli, yeni spor ve kongre salonunun 4 bin kişi kapasiteli olarak yapılacağı, içinde bireysel ve takım spor aktiviteleri için salonların bulunacağını belirtilerek, konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüştüklerini spor salonu çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını kaydetti.  Mustafa Kendirli, “Yeni kongre ve spor merkezinde düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlar Kırşehir’in ekonomisine katkı sağlarken, bu tesislerde yetişecek genç sporcularımız da inşallah Kırşehir’in adını dünyaya duyuracaktır. AK Parti olarak özelde Kırşehir’i genelde ise Türkiye’yi kalkındırmak, halkın refah ve yaşam seviyesini artırmak için yoğun şekilde çalıştıklarını, Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıların bertaraf ederek, vatandaşların refahını artırmaya devam ettiklerini anlatan Kendirli, “Yaşam kalitesi artan vatandaşımız artık daha çok kültürel ve sportif faaliyetlere katılmak, bu faaliyetlerde yer almak istiyor.
 Bizler de bunun farkındayız ve şehrimize 4 bin kişilik kongre ve spor merkezini kazandırdık” diye konuştu.
Kendirli, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2019 yılı bütçesinin de 167 milyon 308 bin lira olarak onaylandığını vurgulayarak, TBMM Genel Kurulunda yoğun geçen görüşmelerin ardından kabul edilen 2019 yılı bütçesinin Türkiye’ye ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diledi.
 İnşaat çalışmaları devam eden tüm yatırımlarımız hızla tamamlanacak. Ayrıca acil yapılması gereken önemli yatırımlarımız da yatırım programlarına alınarak, hızla yapımlarına başlanacaktır.” Milletvekli Mustafa  kendirli 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere değinerek, "Bilindiği üzere Türkiye'de 31 Martta yerel seçimler yapılacak Cumhurbaşkanımızın talimatı ile tüm genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz ile birlikte seçim stratejilerimizi belirliyoruz ilçe ve belde belediye başkanlarımızın kimler olacağını, hangi kriterlerin olacağını önümüzdeki günlerde belirleyip, doğru aday tercihleriyle seçmenlerimiz karşısına çıkacağız" dedi. Belediye Başkanı Yaşar bahçeci'ye de övgüler yağdıran Milletvekili Mustafa Kendirli 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde destek istedi. vekil Kendirli, " Kırşehir tarihi, kültürü ile kadim bir şehir. Ahiliği merkezine hak ettiği hizmetleri yapan bir başkana sahibiz.  10 yıldır hizmetleri ve başarılarıyla Kırşehir halkının gönlünde müstesna bir yer edinerek, üçüncü kez Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile aday gösterilmiştir. Kendisini canı gönülden tebrik ediyor, kutluyorum. Kırşehir milletvekili ve bu toprakların bir evladı olarak böylesine başarılı ve tüm Türkiye’ye örnek olmuş bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için hemşehrilerim de bizler de çok şanslıyız. Kırşehir’in gelişmesinden ve belediyenin çalışmalarından vatandaşlarımız çok memnunlar ve büyük mutluluk duyuyorlar. İnşallah yerelde de birinci parti çıkıp güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz"

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku