Güncel

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞAN DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZIN KIYMETİ BÜYÜKTÜR

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞAN DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZIN KIYMETİ BÜYÜKTÜR

24 Temmuz 2019 07:06
-A

+A

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ ,24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı. Mustafa KENDİRLİ ,Demokratik bir hukuk devletinin olmazsa olmazları arasında olan basın mensuplarımız, ülkedeki fikir ve düşünce özgürlüğünün geliştirilmesinde de etkin bir role sahiptirler. Haberlerin yanlı olmadan, doğru bir şekilde kitle iletişim araçlarından ulaştırılmasında gece-gündüz çalışan siz değerli basın mensuplarımızın kıymeti büyüktür. 
Ülkemiz medyası, özellikle 15 Temmuz gecesinde eşsiz bir duruş göstermiştir. Herhangi zaman sınırlaması olmadan, konforlu bir yaşamı bir kenara bırakarak hayatlarını gerçekleri aydınlatmaya adayan basın mensuplarının 15 Temmuz gecesinde kararlı bir şekilde milli iradenin yanında yer aldıkları da tarih boyunca unutulmayacaktır. 
Gazetecilerimiz 15 Temmuz gecesi getirilmeye çalışılan karanlığa karşı, onurlu bir tavır göstererek milli iradenin yanında kalarak kesintisiz yayınlarına devam etmiştir. Halkımızın meydanlardaki onurlu mücadelesini, kalemiyle, yayınıyla ve asla unutmayacağımız Mustafa Cambaz gibi canıyla veren değerli basın mensuplarımızı her zaman şükranla anacağız. O gece yaşanan tarihi demokrasi mücadelesini karelere, videolara döken, haberleştiren ve milli ve dünya hafızasına not düşen bu mesleğin her bir mensubu takdire şayandır.
Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde, başta ilimizde göre yapmakta olan değerli basın mensuplarım olmak üzere tüm basın mensuplarımızın çalışmalarında başarılar dilerim. Görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını saygıyla anarken, basın camiamızın tüm mensuplarını en içten dileklerimle bir kez daha 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlarım.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku