Güncel

AKIL VE ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILIŞI YAPILDI

AKIL VE ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILIŞI YAPILDI

21 Ocak 2019 07:47
-A

+AAkpınar Kaymakam V. Bilal BASRI Akpınar Ortaokulunda Turgut AKPINAR anısına kızı Prof. Ülkü SAYIN’ın katkılarıyla oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfının açılışını gerçekleştirmek ve okul bünyesinde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılmak için düzenlenen “Birlikte Okuduk” Projesi kapsamında hazırlanan etkinliklere katılmak üzere Akpınar Ortaokulunu ziyaret ettiler.                           
Akpınar Ortaokulu Çok Amaçlı Salonda başlayan programda öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlikler sergilendikten sonra “Birlikte Okuyoruz” Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğretmen ve öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 
Çok Amaçlı Salonda programın bitmesiyle Akıl ve Zeka Oyunları sınıfının açılışını gerçekleştiren Kaymakam BASRI “ Öncelikle sınıfımızın açılmasında desteğini esirgemeyen Turgut AKPINAR’ın kızı Prof. Ülkü SAYIN ve ailesine teşekkür ediyorum. Zeka oyunları ihmal ettiğimiz ama aslında çok önemli gördüğümüz alanlardan birisidir. Artık Şehirleşmenin artması ile çocuklarımız sokaklara çıkmayı ihmal ediyorlar. Zeka Oyunlarının yaygınlaştırılması ile birlikte çocuklarımızı telefonun ve tabletin başında vakit geçiren asosyal bireyler olmaktan kurtaracağız. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine fayda sağlayacak, zamanlarını faydalı ve keyifli geçirebilecek bir ortam sağlamış olacağız. Çocuklarımızın sadece okulda değil evde de zeka oyunları ile vakit geçirmelerini, ailelerimizin de destek olmalarını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
Açılışı öğretmen ve öğrencilerle birlikte yapan Kaymakam BASRI ardından sınıfta bulananlarla zeka oyunları oynadı.
KAYMAKAM BASRI KARNE DAĞITTI
Öte yandan Akpınar Kaymakam V. l Bilal Basri  2018-2019 eğitim yılının ilk döneminin tamamlanmasının ardından Akpınar Ortaokulu öğrencilerine karne dağıttı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından okul bahçesinde karşılanan Kaymakam BASRI’ya öğrenciler tarafından çiçek hediye edildi. 
Sınıfları gezip karne ve kitap dağıtan Kaymakam BASRI, öğrencilerle bir süre sohbet ederek “ Tatilde güzelce dinlenin, ama dinlenirken bol bol kitap okuyun ve tatilinizi en iyi şekilde değerlendirin” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku