Güncel

Akpınar 'da İhtiyaç Sahibi Ailelere İftar İçin Yemek Dağıtılıyor

Akpınar 'da İhtiyaç Sahibi Ailelere İftar İçin Yemek Dağıtılıyor

30 Nisan 2020 11:47
-A

+A

VSDG Tarafından İhtiyaç Sahibi Ailelere İftar İçin Yemek Dağıtımı Devam Ediyor

 

Akpınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü ,Yüksel ATALAY
"İlçemizde yaşayan kimsesiz, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca sıcak yemeklerini evlerine teslimini sağlayarak sosyal devlet anlayışının gereğini yapmaktayız. "dedi

Yeni tip koronaviriüs (COVID-19) salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırı ve mahalle iftarları yapılmıyor. Sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların evlerine giden iftar yemekleri vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.
Projede ilçe merkezinde yaşayan kimsesiz, yaşlı ve yardıma muhtaç durumda olan aşağıda açılımı yapılan 59 hane mevcut olup bu 59 hanede 112 vatandaşımız yaşamakta olup. Bu 112 vatandaşımıza 29 günlük ramazan boyunca; Ana yemek, çorba, salata ve tatlı olmak üzere 4 çeşit yemek sunulacaktır. 1 Günlük yemek menüsünün takribi fiyatı 17 TL olarak tespit edilmiştir.
Türkiye'nin aldığı önlemler ile kısa sürede virüsü yeneceğini belirten Akpınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Yüksel ATALAY , "Vakfımızca proje kapsamındaki vatandaşlarımıza her  ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için nakdi yardım yapılsa da; yaşlı, bakacak kimsesi bulunmayan kimselere, ramazan ayının tüm güzellikleriyle yaşaması amacıyla akşam evde iftarlarını yapabilmelerini sağlamak. Aynı zamanda ramazan ayı münasebetiyle bir araya gelme alışkanlıklarının önüne geçmek, sosyal izolasyonun sağlanmasına yardımcı olmak, ayrıca vatandaşlarımızın unutamadıkları, önemsendiklerini gösterecek ve devlete olan bağlılıklarını güçlendirmektir."dedi
ATALAY ,"Ramazan demek yardımlaşma demek, Ramazan demek birbirimize destek olmak demek, içerisinde bulunduğumuz durum ne kadar zor olsa da son günlerde hükümetimizin aldığı önlemler sayesinde güzel günlerin çok yakında olduğunu düşünüyorum. Ramazan aylarında yine yan yana, omuz omuza mahalle iftarlarımızda tekrar buluşacağımız günleri göstermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Ramazanlar" dedi. (Ümmügülsüm YILDIZ)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku