Güncel

Akpınar'da Afet Farkındalık Eğitimi verildi

Akpınar'da Afet Farkındalık Eğitimi verildi

12 Şubat 2021 15:52
-A

+A

 

Akpınar İlçesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına, İlçe Köy ve Mahalle Muhtarlarına yönelik afet farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.
 Akpınar İlçesi Kaymakamı  Fatih ÖZCAN’ ın açılış konuşması ile başlayan ve 2 oturumda gerçekleşen afet farkındalık eğitiminde: Afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası yapılması gerekenler, afet sonrası ilk 72 saat, yaşam çevremizdeki riskler ve risklerin azaltılması, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası hazırlamanın önemi, Tahliye ve Toplanma Alanları, Deprem Sigortası yaptırmanın önemi, Aile Afet ve Acil Durum Planı, Bina Güvenliği, Sivil Savunma konularında ve  AFAD Gönüllülük Projesi hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
 2021 “Türkiye Afet Eğitim Yılı” etkinlikleri kapsamında, İl AFAD Müdürlüğü  İli genelinde başlatılan eğitim seferberliği tüm hızıyla devam etmekte. Amacımız toplumun tüm kesimlerine bu farkındalığı ulaştırmak.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku