Güncel

Akpınar İlçesinde Hayvan Yetiştiricileri ile Toplantı Düzenlendi

Akpınar İlçesinde Hayvan Yetiştiricileri ile Toplantı Düzenlendi

2 Aralık 2019 07:14
-A

+A


Hanyeri Sarıkaya ve Sofrazlı Köylerinde Hayvan Yetiştiricileri ile toplantı düzenlendi.
           Akpınar İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz, İlçe Tarım Müdürü Nejat Yılmaz, Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan ve beraberindekilerle Hanyeri Sarıkaya ve Sofrazlı Köylerimizdeki hayvan yetiştiricilerle toplantı düzenlenerek, açılması planlanan Süt Toplama Merkezi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
            Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan ve beraberindekiler toplantı öncesinde İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz’u makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular.
Görüşmenin ardından köyleri ziyarete geçen Kaymakam Korkusuz ve beraberindekiler önce Hanyeri Sarıkaya Köyünde daha sonra Sofrazlı Köyünde çiftçilerin yoğun katılımıyla toplantı gerçekleştirdiler.
Birlik Başkanı Bülent Ozan tarafından, kurulması planlanan Süt Toplama Merkezi ve birlik faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Üretici ve yetiştirici birliklerinin iyi yönetildiğinde, çiftçilerin bu birlikler çatısı altında toplandığında son derece iyi sonuçların alınabileceğini söyleyen Kaymakam Korkusuz, DSYB'nin bu konuda iyi bir örnek olduğunu söyledi. Üretici ve yetiştirici birliklerini desteklemeye ve işbirliğine devam edeceklerini söyleyen Kaymakam Korkusuz, el birliği ile hayvancılığı geliştirebileceklerini dile getirdi.
Ziyaretlerde fizibilite çalışmaları neticesinde istenilen şartların yerine getirilebileceği taahhüt edilirse, her iki köyümüze de ayrı ayrı Süt Toplama Merkezi kurulması kararlaştırıldı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku