Güncel

Alınmayan Çipli Kimlikler İmha Ediliyor

Alınmayan Çipli Kimlikler İmha Ediliyor

14 Haziran 2017 07:24
-A

+A


                Kırşehir İl Nüfus Müdürü Şinasi Kaya Gazetemiz Memleket yaptığı açıklamada, "Çipli kimlik baş vuran vatandaş baş vurma süresince verdikleri adreslerde gönderilen cipli kimlik kartları kendilerine ulaşılmadığında tekrar bize dönüş oluyor ve bizde bekleme süresi bir ay bu bir ay süresince gelip bizdende almazlar ise genel müdürlüğe gönderiyoruz .Şinasi Kaya ;Cipli kimlik kartına baş vurduklarında ve kartın kendilerine ulaşma süresinde şehir dışında olacak iseler eğer  şehir dışındaki adesede gönderiyoruz" .Dedi.
"VATANDAŞLAR BAŞVURU SONUÇLARINI TAKİP ETMELİ"
Vatandaşlara başvuru sonuçlarını takip etmelerini ve kartlarını zamanında almaları uyarısında bulunan Kaya, şöyle konuştu:
"Başvuru yapan vatandaşlarımıza önce mesaj geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT'den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediyor. Kimliği gelen vatandaşlarda 30 gün içerisinde bize gelerek kimliğini teslim alması gerekiyor. Bu zaman içerisinde kimliğini almayan vatandaşların kimlik kartlarını elektronik devrede imha edip genel merkeze gönderiyoruz. Vatandaşlarımızı kimlik başvurusu yaparken bu konuda uyarıyoruz. Kartlar imha edilmeden yeniden başvuru yapılamıyor. Müdürlüğümüzde 30 günün dolmasını bekleyen çok sayıda kimlik var. Gelip alınmadığı takdirde veya verdikleri adreslerde bulunmadıklarında genel müdürlüğe göndererek imha etmiş oluyoruz .dedi. Telefon açarak 'kimlik kartınız geldi, gelin alın' dememize rağmen yine almayanlar var. Biz de kimlik kartlarını imha etmek zorunda kalıyoruz. “Kaya ;Ocak ayı itibari ile bu zamana kadar cipli kimlik kartı için toplam 23 bin 511 kişi bu zamana kadar başvuru gerçekleştirdiğini belirtti.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku