Güncel

ALTIN BEBEK DOSTU İLİ KIRŞEHİR ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMLERİNİ GÜNCELLİYOR

ALTIN BEBEK DOSTU İLİ KIRŞEHİR ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMLERİNİ GÜNCELLİYOR

11 Ekim 2019 07:30
-A

+A


 
Dünya Sağlık Örgütü’ nün önerdiği ve T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde yürütülen programa göre “bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi” ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması temel amaçtır.
Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlükleri ve bağlı sağlık tesislerinde eğitim almış sağlık personellerinden oluşturulan ekipler aldıkları eğitim doğrultusunda emzirme danışmanlığı uygulayıcı ve eğitici eğitimleri düzenlenmekte, hastane uygulamalarını geliştirmekte ve bu uygulamalar yine ilgili ekipler tarafından yerinde değerlendirilerek sağlık kuruluşlarına Bebek Dostu Unvanı verilmektedir.
İl Sağlık Müdürlüğü 1-7 Ekim Emzirme Haftası vesilesiyle ilimizde görev yapmakta olan sağlık personellerine yönelik Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimlerini güncellemeye başlamıştır. Dokuz grup şeklinde planlanan eğitimler sonrasında bebeğe ve anneye eli değen tüm sağlık personeli eğitim belgelerini alarak sahada danışmanlık yapabileceklerdir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku